Petru i Dziambor na listach Trzeciej Drogi. Komitet przedstawił też swoje hasło

KWW Trzecia Droga pójdzie do wyborów z hasłem "Dość kłótni i do przodu". Hasło zostało zaprezentowane na konwencji w Katowicach. Przedstawiono też dwóch nowych kandydatów - Ryszarda Petru i Artura Dziambora.

W skład Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga wchodzi PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jak informowaliśmy wcześniej, na listach Trzeciej Drogi, znalazł się Ryszard Petru, który wstąpił do Polski 2050. Ekonomista wystartuje z ostatniego miejsca w okręgu obejmującym Warszawę. - Na ostatnim miejscu naszej listy w Warszawie najdzie się senny koszmar Sławomira Mentzena. Pamiętacie ich debatę w RMF FM? To była największa porażka konfederacji od czasów wojny secesyjnej - mówił Szymon Hołownia. 

Na listach znalazło się również miejsce dla Artura Dziambora, który do Sejmu w 2019 roku dostał się z list Konfederacji. Po usunięciu z partii współtworzył dwuosobowe koło Wolnościowcy, a później został posłem niezrzeszonym. Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował o przystąpieniu Dziambora do Koalicji Polskiej. Poseł wystartuje z ostatniego miejsca w Gdyni.

Zobacz wideo "Wydłubiemy sobie oczy i powybijamy zęby". Bolesna diagnoza Kosiniaka-Kamysza

Czy Petru i Dziambor mają szansę na mandaty?

W 2019 r. w Warszawie, z której kandydować będzie w tym roku Ryszard Petru, PSL wywalczył jeden mandat poselski. Przypadł on startującemu z "jedynki" Władysławowi Teofilowi Bartoszewskiemu, na którego zagłosowało 30,4 tys. wyborców. W tym roku liderem warszawskiej listy jest wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.

W okręgu nr 26, który obejmuje Gdynię i Słupsk, PSL również zdobył w 2019 roku jeden mandat. Przypadł on "jedynce" na liście - Markowi Biernackiemu, szefowi MSWiA w rządzie AWS i ministrowi sprawiedliwości w rządzie PO. Biernacki został w 2018 roku wykluczony z Platformy Obywatelskiej za złamanie dyscypliny partyjnej w głosowaniach nad projektami dotyczącymi aborcji. W tym roku również będzie on "jedynką" w Gdyni. 

Więcej o: