Dziwny wpis Andrzeja Dudy. Przeczytał wiadomości, później cytował Mickiewicza

Prezydent Andrzej Duda w środę opublikował nietypowy wpis w mediach społecznościowych. Po przeczytaniu porannych wiadomości medialnych, zdecydował się zacytować jedną z ballad Adama Mickiewicza - "Panią Twardowską". O co chodzi?

Andrzej Duda w środę podzielił się w mediach społecznościowych cytatem z ballady Adama Mickiewicza "Pani Twardowska". Jak stwierdził, cytat nasunął mu się na myśl po przeczytaniu porannych wiadomości. 

Zobacz wideo Kołodziejczak skomentował porozumienie z Tuskiem. "Dzisiaj mamy stan wyższej konieczności"

Andrzej Duda cytuje Mickiewicza. "Z patrona zrobił się kondel"

"Przeczytałem dzisiejsze poranne wiadomości medialne i tak mi się nasunęło z Mickiewicza: 'Na patrona z trybunału, Co milczkiem wypróżniał rondel, Zadzwonił kieską pomału, Z patrona robi się kondel'. Miłego dnia!" - napisał prezydent na portalu X (dawniej Twitter). Przypomnijmy, staropolskie słowo "kondel" oznacza kundla, czyli nierasowego psa. 

Zacytowany fragment odnosi się do przemienienia patrona w kundla przez Twardowskiego. Utwór opowiada o szlachcicu, który zaprzedał duszę diabłu. Prezydent nie napisał, kogo miał na myśli, cytując wspomniany fragment. Nie ulega jednak wątpliwości, że ważnym w środę tematem medialnym jest informacja o tym, że Michał Kołodziejczak wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2023 roku z list Platformy Obywatelskiej. 

Kołodziejczak do wyborów idzie z Tuskiem. "Odbijemy wieś PiS-owi"

W środę Donald Tusk ogłosił podczas Rady Krajowej, że Agrounia na czele z Michałem Kołodziejczakiem wystartuje z list Platformy Obywatelskiej. Wcześniej Agrounia prowadziła rozmowy z Trzecią Drogą (Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe), jednak nie zakończyły się one powodzeniem. 

Kołodziejczak, który zabrał głos podczas spotkania, mówił, że "mamy stan wyższej konieczności" i zrobi wszystko, by wygrać z Prawem i Sprawiedliwością. - Odbijemy wieś PiS-owi - zapowiadał. Dodał, że należy obronić polską wieś, a dla niego samego decyzja o starcie razem z PO nie była łatwa. - Dzisiaj mamy stan wyższej konieczności, a ten projekt jest nieszablonowy, ale zrobię wszystko, żeby ten projekt był wiarygodny - dodał. 

Więcej o: