PiS ogłosi cztery pytania do ogólnokrajowego referendum. Zaczyna od dziś

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ujawnił pierwsze z pytań, które Zjednoczona Prawica zamierza zadać Polakom w ogólnokrajowym referendum. PiS nie tylko zresztą ujawniło pytanie, ale w nachalny sposób zaznaczyło w spocie, jaka odpowiedź jest tą korzystną dla partii Jarosława Kaczyńskiego, co widać wyraźnie na poniższej grafice. W sumie będą cztery pytania.
Zobacz wideo Agrounia deklaruje udział w wyborach. "Będzie czarnym koniem"

Obóz Zjednoczonej Prawicy rozpoczął w piątek o 7.00 na Facebooku Prawa i Sprawiedliwości akcję ujawniania pytań referendum. Już wiadomo, że pierwsze będzie brzmiało następująco: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?".

Referendum. Jarosław Kaczyński ujawnił pierwsze z czterech pytań

- Dla nas decydujący jest zawsze głos zwykłych Polaków. Głos obcych polityków, w tym niemieckich, nie ma żadnego znaczenia, dlatego w sprawach kluczowych chcemy się do państwa odwołać bezpośrednio w referendum - powiedział Jarosław Kaczyński na wideo opublikowanym w mediach społecznościowych PiS. Dalej wicepremier i prezes partii przekonywał, że "Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek". 

W kolejnych dniach - 12, 13 i 14 sierpnia - będą publikowane filmy z kolejnymi pytaniami referendalnymi. Zgodnie z zapowiedziami Prawa i Sprawiedliwości jest pewne, że jedno z nich będzie dotyczyło stosunku Polaków do przymusowej relokacji migrantów.

Wniosek o zarządzenie ogólnokrajowego referendum Sejm ma rozpatrzyć 17 sierpnia, podczas dodatkowego, dwudniowego posiedzenia, rozpoczynającego się 16 sierpnia. Referendum ma się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi, wyznaczonymi przez prezydenta Andrzeja Dudę na 15 października.

W spocie pojawia się animacja, w której iksem zaznaczona jest odpowiedź "NIE", co w wyraźny sposób sugeruje odbiorcom, która odpowiedź jest "właściwa".

Więcej o: