Pierwszy tweet nowej ministerki zdrowia skierowany do Tuska. "Nie jest to postawa godna mężczyzny"

Katarzyna Sójka, która po dymisji Adama Niedzielskiego ma przejąć stanowisko ministra zdrowia, opublikowała swój pierwszy komentarz od ogłoszenia decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. W tweecie atakuje Donalda Tuska, który na spotkaniu z mieszkańcami Legionowa przypomniał jej kontrowersyjną wypowiedź. "Po co Panu te manipulacje wyciętymi z kontekstu słowami?" - pyta posłanka.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek po południu przyjęcie rezygnacji złożonej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jego następczynią ma zostać Katarzyna Sójka, posłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, która w kontekście wyborów parlamentarnych z 2019 r. przez "Głos Wielkopolski" została nazwana "najmniej znaną posłanką z Wielkopolski".

Zobacz wideo "Przestrzegam! Wagnerowcy mogą przebierać się za nielegalnych migrantów". Morawiecki przy granicy

Następczyni Niedzielskiego atakuje Tuska. "To Pan wykorzystuje tragedie kobiet w kampanii wyborczej"

Lekarka specjalizująca się w chorobach wewnętrznych opublikowała swój pierwszy tweet od momentu ogłoszenia jej protegowaną do stanowiska ministerki zdrowia. W swoim wpisie zaatakowała Donalda Tuska, który nawiązał do niej na swoim spotkaniu z wyborcami, które odbyło się we wtorek w Legionowie.

"Panie Donaldzie Tusku, po co Panu te manipulacje wyciętymi z kontekstu słowami? To Pan bezpardonowo wykorzystuje tragedie kobiet do swojej kampanii wyborczej. Nie jest to postawa godna mężczyzny. Dobro pacjentów zamiast politycznej nienawiści. Dobro pacjentów zamiast uderzania w przeciwnika łomem. Dobro pacjentów zamiast ich wykorzystywania do politycznej wojny" - brzmi treść komentarza posłanki PiS.

Sójka idzie na wojnę z liderem KO. Poszło o "Kobiety umierały, umierają i umierać będą"

Chodzi o wypowiedź polityczki z czerwca br., która została przytoczona przez lidera Koalicji Obywatelskiej. - W ogóle nic o niej nie wiem, poza jedną rzeczą. Ona w czerwcu po tych tragediach w polskich szpitalach, wypadkach śmiertelnych polskich kobiet, które zostały pozbawione opieki, bo Ziobro i Kaczyński mają jakąś obsesję na punkcie ciężarnych kobiet, to ona powiedziała w studiu telewizyjnym, w czerwcu, raptem wczoraj: kobiety umierały, umierają i będą umierać. To jest ich program, oni ją wyznaczyli na minister zdrowia - mówił Tusk. .

Sójka odnosiła się tymi słowami do sytuacji kobiet w szpitalach po zaostrzeniach wprowadzonych do prawa aborcyjnego, niedługo po ogłoszeniu informacji o śmierci 33-letniej ciężarnej pacjentki w szpitalu w Nowym Targu. - Drogie Polki, dzisiaj żadna Polka nie jest zagrożona sytuacją, o której mówi opozycja. Każda Polka ma prawo do aborcji w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia swojego (...) Kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą, bo to się zdarza. Błędy lekarskie niestety były, są i będą, bo też niestety się zdarza - brzmi pełna wypowiedź posłanki, która w dalszej części wystąpienia w Polsat News podzieliła się statystykami zgonów ciężarnych kobiet.

Więcej o: