Minister Telus pokazał jak "gasi pożary w rolnictwie". Mentzen kpi: Twój stary na TikToku

Robert Telus pokazał jak "gasi pożary w polskim rolnictwie". Filmik z gaśnicą stał się hitem, mimo że zniknął z tiktokowego profilu ministra. Wszystko za sprawą Sławomira Mentzena, który przekleił nagranie na swojego Twittera. "Twój stary na TikToku" - zakpił z Telusa.

- Tak właśnie gasimy pożary w polskim rolnictwie wywołane wojną na Ukrainie - mówi na filmiku minister rolnictwa Robert Telus, po czym uruchamia gaśnicę i robi z nią obrót. Jak wynika ze "stempla" na nagraniu, zostało ono opublikowane na TikToku szefa resortu, ale już zdążyło stamtąd zniknąć.

Ostatni filmik na profilu Rpnerta Telusa to relacja z wizyty na sobotnich festynach i piknikach rodzinnych w Niemojowicach, Aninie i Niewiadowie. W niedzielę Telus odwiedził m.in. Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki i Prymusową Wolę, gdzie wziął udział w zlocie strażackim.

Zobacz wideo Sierpińska: Trzeba zaadaptować rolnictwo do problemów z suszami

Mentzen podał dalej filmik Telusa. "Twój stary na TikToku"

O to, by nagranie ministra zobaczyli inni, postarał się jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen, który zamieścił je na Twitterze. "Twój stary na TikToku" - skomentował polityk.

W ciągu kilku godzin filmik z Robertem Telusem wyświetlono ponad 130 tys. razy. Posypały się komentarze uderzające w ministra. "Cienka jest granica między promocją a obciachem...", "Sam siebie zgasił", "Z uwagi na fakt, że łatwo się ośmieszyć, powinno się w Polsce zakazać TikToka..." - to tylko część z nich.

Filmik z Robertem Telusem. Komentujący przypominają nagrania Konfederacji

W komentarzach nie zabrało krytyki wobec samego Mentzena i Konfederacji. Internauci przypomnieli m.in. słynny już wpis Janusza Korwina-Mikke o "gwałcie i lekkiej pedofilii", filmik z dziwnym tańcem Dobromira Sośnierza i Konrada Berkowicza czy nagranie z prezesem Nowej Nadziei, będącym pod wpływem alkoholu po jednym ze spotkań z cyklu "piwo z Mentzenem".

Robert Telus nie skomentował jak dotąd nagrania z gaśnicą.

Więcej o: