Fogiel w Gazeta.pl: Program PiS zostanie zaprezentowany po wakacjach

- Program PiS zostanie zaprezentowany po wakacjach. Na wakacje większość Polaków preferuje mniej polityczne lektury - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Radosław Fogiel. Poseł PiS odniósł się również do sondażu Kantar dla Gazeta.pl, z którego wynika, iż jedną z kluczowych spraw dla Polaków jest inflacja. Pytany o to, czy spadnie ona poniżej 10 proc., odparł: "ja nie jestem tutaj od dawania głowy".

W poniedziałkowej Porannej Rozmowie Gazeta.pl gościem był Radosław Fogiel. Poseł powiedział, że program Prawa i Sprawiedliwości obywatele mają poznać dopiero po wakacjach. - Na wakacje większość Polaków preferuje mniej polityczne lektury. Tak ośmielam się zgadywać. Po wakacjach będziemy prezentować, tak jak co cztery lata przed wyborami, pełen, drukowany, w formie takiej broszury czy wręcz książki program PiS - zapowiedział i dodał, że prace nad nim są już na ukończeniu.

Zobacz wideo

Fogiel z PiS komentuje sondaż Gazeta.pl

Radosław Fogiel odniósł się do sondażu Kantar przeprowadzonego dla portalu Gazeta.pl, z którego wynika, iż dla ludzi najważniejszymi tematami są: ochrona zdrowia, edukacja oraz inflacja i wysokie ceny. - To są trzy bardzo ważne tematy i będziemy się nimi zajmowali w kampanii, będą zajmowały poczesne miejsce w naszym programie na następne cztery lata - powiedział.

- Ale to nie znaczy, że nie zajmowaliśmy się nimi wcześniej. Jeżeli chodzi o całą służbę zdrowia, od momentu przejęcia władzy przez PiS doszło praktycznie do podwojenia nakładów. To ogromny postęp w cyfryzacji służby zdrowia - widzieliśmy to w pandemii, (...) np. system oparty na danych w chmurze, system zapisywania na szczepienia zadziałał i będziemy chcieli rozszerzać go na inne usługi - podkreślił Radosław Fogiel i w sukcesach PiS wymienił jeszcze zwiększenie liczby studentów kierunków medycznych, e-recepty oraz reformę terapii onkologicznej. - To takie najistotniejsze elementy, choć było tego dużo, dużo więcej - dodał.

Inflacja spadnie poniżej 10 proc.? Fogiel: Ja nie jestem tutaj od dawania głowy

Jacek Gądek zapytał też swojego gościa o to, czy może "dać głowę", że po wakacjach inflacja spadnie poniżej 10 proc. - Ja nie jestem tutaj od dawania głowy. Ja mogę się opierać na prognozach ekonomistów. One w większości są obiecujące. Myślę, że każdy, kto nie patrzy wyłącznie przez pryzmat swoich korzyści politycznych, kto nie jest tak zaczadzony politycznie, zdaje sobie sprawę, że Polska nie jest wyspą inflacji, otoczoną przez morze krajów, które tego problemu, które tego nie mają. Cała Europa, a także USA mierzy się z inflacją - zaznaczył Radosław Fogiel i dodał:

Jest rzeczywiście sposób walki z inflacją, to jest terapia szokowa, co już w latach 90. Polakom zafundowano. To się wiąże ze schłodzeniem gospodarki, z ogromnym bezrobociem. My tego nie chcemy. My chcemy iść ścieżką wymagającą delikatnych działań, taką, która doprowadzi do obniżenia inflacji, ale pozwoli zachować to bardzo niskie bezrobocie.

***

Więcej o: