Polscy politycy ze swoimi ojcami. Pokazali rodzinne zdjęcia. "Wzór", "mentor", "dziękuję, tato"

"Autorytet", "najukochańszy", "wzór" - tak o swoich ojcach w dniu ich święta piszą polscy politycy. W mediach społecznościowych pokazali zdjęcia z rodzinnych albumów. Swoje życzenia przekazał też prezydent Andrzej Duda.

23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. O święcie nie zapomnieli polscy politycy, którzy z tej okazji sięgnęli do rodzinnych albumów. Na Twitterze zdjęciem z tatą pochwalili się m.in. Radosław Sikorski i Krystyna Pawłowicz.

Zobacz wideo 19 czerwca to ukraiński Dzień Ojca. Tak wracający z frontu żołnierze są witani przez własne dzieci

Polscy politycy na zdjęciach z ojcami. "Najukochańszy", "mentor", "dziękuję za wszystko"

"'Tata - pierwszy bohater syna... pierwsza miłość córki'. Drogi Tato, dziękuję, że byłeś moim bohaterem i stanowiłeś wzór dla małego Krzysia" - napisał w tweecie senator i były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Do wpisu dołączył zdjęcie z dzieciństwa, na którym zapozował z rodzicami i bratem, a także życzenia: "W dniu święta Wszystkich Ojców życzę Wam radości i satysfakcji, kiedy będziecie patrzeć, jak rozwijają się Wasze dzieci".

Wspomnienie o swoim tacie zamieścił także Tomasz Trela. "Autorytet, przyjaciel, mentor, po prostu znakomity facet - ojciec. To już ósmy Dzień Ojca inny niż wszystkie. Tatusiu, bardzo mi Ciebie brakuje" - napisał poseł Lewicy.

Zdjęcie z ojcem pokazała też Krystyna Pawłowicz. "Dzień Ojca. Kochanego, najukochańszego. Dziś miałby 112 lat" - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była parlamentarzystka PiS.

Były szef MSZ Radosław Sikorski Dzień Ojca upamiętnił krótkim wpisem: "Za wszystko Ci, Tato, dziękuję". Europoseł dodał stare zdjęcie, na którym siedzi z ojcem na schodach, należącego do rodziny Sikorskich, dworku w Chobielinie.

Dzień Ojca. Andrzej Duda złożył życzenia. "Ogromna, ale i piękna odpowiedzialność"

Do życzeń przyłączył się prezydent Andrzej Duda. "Z okazji Dnia Ojca życzymy Panom zdrowia, sił, sukcesów zawodowych, radości i satysfakcji z każdej chwili spędzonej ze swoimi bliskimi" - czytamy we wpisie opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta.

"Ojcostwo to ogromna, ale i piękna odpowiedzialność, bo przygotowuje do wyjścia spod opiekuńczych skrzydeł rodziców i postawienia pierwszych kroków ku dorosłości" - dodał.

Więcej o: