Kancelaria Prezydenta: Andrzej Duda dokona w środę zmian w składzie Rady Ministrów

W środę Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Do rządu ma wrócić Jarosław Kaczyński.

O godz. 12:00 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Prezydenckim. Planowane jest również wystąpienie głowy państwa.

Zobacz wideo Hołownia: PiS ma nieograniczone możliwości finansowania kampanii w sposób nielegalny

Jarosław Kaczyński ma wrócić do rządu

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek w różnych źródłach potwierdził, że na najwyższych szczeblach PiS scenariusz "powrót prezesa do rządu" jest faktycznie rozważany. Nie ma finalnej decyzji, ale Jarosław Kaczyński ma poważnie myśleć o swoim ponownym wejściu do rządu - na stanowisko wicepremiera. Wszystko dlatego, że jest on wściekły z powodu wewnętrznych wojen w rządzie Zjednoczonej Prawicy i tego, jak wygląda kampania wyborcza jego obozu.

Jarosław Kaczyński ma zostać wicepremierem bez teki. Jednocześnie wicepremierami przestaną być minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister kultury Piotr Gliński, Henryk Kowalczyk (bez teki) i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"Rząd dwóch liderów"

Jacek Gądek podkreślał, że ma to być "rząd dwóch liderów", czyli Kaczyńskiego (w randze wicepremiera) i Morawieckiego (w randze premiera). "Wynika to z jego irytacji. Wedle naszych informacji kampania nie spełnia oczekiwań prezesa PiS. Mimo tonu wielkiego zadowolenia obecnego w publicznych wystąpieniach polityków partii rządzącej, w tym szefa sztabu wyborczego Tomasza Poręby, Jarosław Kaczyński ma być wściekły na to, że rząd nie jest zwarty, lecz pełen konfliktów, a kampania nie idzie dobrze" - podkreślał nasz dziennikarz.

"Do poważnych zmian dojdzie także w sztabie wyborczym PiS. Wejdą do niego Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Szrot, lider Partii Republikańskiej Adam Bielan i obecny szef Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia oraz przedstawiciel Suwerennej Polski" - podało z kolei Radio ZET.

***

Więcej o: