Jacek Sasin komentuje słowa byłego rzecznika PiS. "Nikt panu prezesowi nic nie wmawia. Ma jasny umysł"

Jacek Sasin odniósł się do wypowiedzi byłego rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. - Ja rozumiem, że Marcin Mastalerek ma pewien uraz do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Może niechęć związaną z okolicznościami jego odejścia z PiS i polityki, stąd tego typu narracje przedstawia, natomiast one są całkowicie nieprawdziwe - komentował Sasin na antenie Polsat News.

Wicepremier Jacek Sasin 14 czerwca w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News odniósł się do ostatniego wystąpienia byłego rzecznika PiS Marcina Mastalereka. Dwa dni wcześniej, Mastalerek skrytykował w RMF FM przedwyborcze zabiegi PiS, udzielał też rad partii rządzącej oraz jej prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zobacz wideo "Polska jest tygrysem Europy". Sasin rozpływa się nad potęgą naszego kraju

Jacek Sasin zareagował na krytykę Marcina Mastalereka. "Jest człowiekiem rozżalonym"

Podczas rozmowy z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News wicepremier Jacek Sasin odniósł się do krytycznych słów Marcina Mastalerka na temat obecnej prekampanii wyborczej PiS. - Jak rozumiem Marcin Mastalerek jest człowiekiem rozżalonym tym, że to nie on prowadzi tę kampanię i przez pryzmat tego trzeba patrzeć na te jego słowa. Ja się z nim nie zgadzam. On jest poza Prawem i Sprawiedliwością, jest poza kampanią, jest poza głównym nurtem życia politycznego - przekonywał Sasin. Dodał również, że Mastalerek jako komentator ma prawo mieć swoje zdanie, "a ja mam prawo, żeby się z nim nie zgadzać".

Sasin: Prezes Jarosław Kaczyński ma jasny umysł i jasne spojrzenie. Nikt mu nie wmawia niczego

Marcin Mastalerk w wypowiedzi dla RMF FM udzielił też prezesowi PiS kilku porad.
- Panie prezesie, źle idzie, ale jeszcze cztery miesiące. Spokojnie, możecie wszystko zaplanować, przeprowadzić. Potrzeba dużo wiary w sukces, prostego planu i nie przejmować się. Ale najważniejsze - niech pan sobie nie daje sobie wmówić, że wszystko jest w porządku - powiedział b. rzecznik PiS.

Jacek Sasin stanowczo zareagował na te słowa. - Przede wszystkim, nikt panu prezesowi nie wmawia niczego. Prezes Jarosław Kaczyński ma jasny umysł i jasne spojrzenie i jest w stanie sam ocenić, jak wygląda sytuacja i na pewno jest ostatnim człowiekiem, któremu można by "nawijać makaron na uszy". Naprawdę dosyć często mam okazję z panem prezesem rozmawiać i mówię z pełną odpowiedzialnością - doskonale wszystko widzi - skomentował Sasin. - Ja rozumiem, że Marcin Mastalerek ma pewien uraz do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Może niechęć związaną z okolicznościami jego odejścia z PiS i polityki, stąd tego typu narracje przedstawia. Natomiast są one całkowicie nieprawdziwe.

Przypomnijmy, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozważa powrót do rządu. Decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona podczas najbliższej konwencji programowej partii. 14 czerwca, podczas posiedzenia klubu PiS, Kaczyński mobilizował wszystkich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą.

Marcin Mastalerek, były rzecznik PiS, instruuje PiS: Prawo i Sprawiedliwość może wygrać wybory

Marcin Mastalerek na antenie RMF FM udzielał rad partii rządzącej w związku ze zbliżającymi się wyborami. Według byłego rzecznika PiS najważniejsza jest obecnie kwestia bezpieczeństwa. - Dziś Prawo i Sprawiedliwość może wygrać wybory przy sytuacji za naszą granicą, przy wojnie, wyłącznie tematem bezpieczeństwa - twierdził Mastalerek.

Odniósł się również do pomysłu podwyższenia 500 plus. Według byłego rzecznika inicjatywa została źle wypromowana. - Ja bym powiedział, że nie jest to pomysł kampanijny, że chodzi nam tylko o dobro Polaków - mówił Mastalerek.

Więcej o: