Dziennikarz TVP zadał pytanie. Donald Tusk parsknął śmiechem. "Gratuluję poczucia humoru"

W przyszłym tygodniu TVP pokaże pierwszy odcinek serialu o relacjach Polski z Rosją za rządów PO-PSL. Pracownik telewizji publicznej zapytał Donalda Tuska, czy zamierza go obejrzeć. Były premier go wyśmiał. - Pan żartuje teraz? - zapytał lider PO.

W środę Donald Tusk podczas konferencji prasowej odpowiadał również na pytania dziennikarzy. Michał Dudzik z TVP Info zapytał przewodniczącego Platformy Obywatelskiej o to, czy zamierza odwiedzić załogę Turowa. Polityk odparł, ze "jest otwarty na kontakty". - Nie ma w tym przypadku, że w Marszu 4 czerwca - tzn. panu muszę powiedzieć, bo pan reprezentuje media, które nie zauważyły tego marszu - uczestniczyli także działacze związkowi i to ta stara dobra "Solidarność", Związek Nauczycielstwa Polskiego, OPZZ. Ja mam właściwie każdego tygodnia [spotkania - red.] z jakąś grupą zawodową, przedsiębiorców. Aktywności nie zabraknie - podkreślił.

Zobacz wideo "Polska jest tygrysem Europy". Sasin rozpływa się nad potęgą naszego kraju

Donald Tusk wyśmiał dziennikarza TVP

Michał Dudzik z TVP Info postanowił zadać jeszcze drugie pytanie. - W poniedziałek 12 czerwca będzie miał premierę serial Michała Rachonia pt. "Reset" o stosunkach Polski z Rosją w latach 2007-2015. Czy zamierza pan go obejrzeć? - zapytał. Donald Tusk parsknął śmiechem. - Pan żartuje teraz? Ale gratuluję poczucia humoru - powiedział szef PO.

W najbliższy poniedziałek TVP1 i TVP Info pokażą pierwszy odcinek serialu "Reset". Produkcja Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza ma dotyczyć relacji z Rosją za rządów PO-PSL.

***

Więcej o: