Rozmowy Obajtka i Morawieckiego nocą. "Mój Ty Mecenasie", "znalazłem coś ciekawego"

Na stronie Poufna Rozmowa znalazły się kolejne maile, które mają pochodzić z wycieku wiadomości ze skrzynek mailowych polityków. Wynika z nich, że Mateusz Morawiecki, korzystając ze służbowego maila, prosił Daniela Obajtka o jego CV, ponieważ "znalazł coś ciekawego".

Mateusz Morawiecki miał wysłać maila zatytułowanego "cv" do Daniela Obajtka dokładnie 22 września 2016 roku. "Daniel, podeślij mi swoje cv" - miał napisać premier polskiego rządu do Obajtka, który dwa miesiące wcześniej został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Lotos Biopaliwa Sp. z o.o. Jednocześnie pełnił wówczas też funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki skarbu państwa Dalmor S.A., a od stycznia 2016 roku był prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Zobacz wideo Lasota: W marcu Morawiecki i Obajtek ogłaszali embargo na surowce z Rosji. Minęło 7 miesięcy, nie wydarzyło się nic

Nocne wiadomości Daniela Obajtka i Mateusza Morawieckiego. "Mój Ty Mecenasie"

Daniel Obajtek odczytał wiadomość od premiera dopiero dwa dni później, w sobotę 24 czerwca. Wiadomość, która miała zostać wysłana z jego skrzynki mailowej o godzinie 21:37, brzmiała: "Mateusz wybacz, ale dopiero teraz odczytałem od Ciebie maila. W poniedziałek z samego rana wyślę swoje CV, gdyż nie mam go na tym komputerze (pisownia oryginalna - red.)" - napisał Obajtek.

Premier nie kazał długo czekać na odpowiedź, bo niecałą godzinę później miał odpisać: "Dobrze podeślij jak najszybciej bo znalazłem coś ciekawego :)" (pisownia oryginalna). Dzień później Daniel Obajtek miał odpowiedzieć na maila.

"Mój Ty Mecenasie" - brzmi odpowiedź. Daniel Obajtek dołączył do krótkich pozdrowień trzy uśmiechnięte buźki. Zapis rozmowy dostępny jest na stronie PoufnaRozmowa.top.

Daniel Obajtek w czerwcu 2021 roku przegrał proces wytoczony "Gazecie Wyborczej"

Daniel Obajtek od 2 marca 2017 roku pełnił funkcję prezesa zarządu grupy energetycznej Energa S.A. Niecały rok później, dokładnie 5 lutego 2018 roku, został powołany na stanowisko prezesa zarządu PKN Orlen, którą to funkcję pełni do dziś. Obajtek zastąpił wówczas Wojciecha Jasińskiego.

W marcu 2021 roku w mediach pojawiła się seria artykułów, które sugerowały nielegalne pochodzenie wielomilionowego majątku Daniela Obajtka oraz niejasne interesy prowadzone przez niego, gdy np. pełnił funkcję wójta Pcimia. Obajtek skierował wówczas sprawę do sądu. 8 czerwca 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił żądania prezesa PKN Orlen, by "Gazeta Wyborcza" zaprzestała publikowania informacji o jego majątku czy nieformalnych układach z deweloperami. Ponadto w lutym 2022 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie oddalił pozew Obajtka ws. publikacji sprostowania artykułów o "Taśmach Obajtka".

Więcej o: