Prezydent Andrzej Duda wygłosi we wtorek orędzie do narodu. Wcześniej weźmie udział w obradach B9

We wtorek wieczorem prezydent wygłosi orędzie do narodu. Wystąpienie Andrzeja Dudy mają wyemitować największe stacje telewizyjne w Polsce. Początek ok. godz. 20:00. Wcześniej prezydent będzie uczestniczyć w Szczycie Państw Bukaresztańskiej Dziewiątki.
Zobacz wideo Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl (06.06)

We wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie do narodu - informuje portal 300polityka.pl. Wystąpienie mają pokazać największe stacje telewizyjne w kraju. Wcześniej prezydent będzie uczestniczyć w Szczycie Państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (zwanej także B9), który odbędzie się w Bratysławie. W spotkaniu weźmie udział także sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Prezydent Andrzej Duda w Bratysławie na Szczycie Państw Bukaresztańskiej Dziewiątki

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz zaznaczył, że dzisiejsze obrady odbywają się na kilka tygodni przed szczytem NATO w Wilnie. "Chodzi o to, aby prezydenci formatu bukaresztańskiego dzisiaj w Bratysławie wspólnym językiem przemówili także w kontekście naszych priorytetów - chodzi o to, aby NATO kontynuowało swoją politykę obrony i odstraszania Rosji, odpychania Rosji jak najdalej. Jednocześnie wsparcia walczącej Ukrainy. Mówimy tutaj o szerszej koalicji. Samo NATO w żaden sposób zaangażowane nie jest" - powiedział Marcin Przydacz. Szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta dodał, że prezydent Polski ma w planach spotkanie z prezydentami Czech i Litwy. Andrzej Duda spotka się także z przedstawicielami polskiego biznesu obecnego na Słowacji.

Przypomnijmy, że w lutowym spotkaniu Państw Bukaresztańskiej Dziewiątki w Warszawie oprócz sekretarza generalnego NATO uczestniczył prezydent USA Joe Biden.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: