Źródła "SE" twierdziły, że Małgorzata Rozenek-Majdan wystartuje w wyborach. Jest odpowiedź

"Małgorzata Rozenek-Majdan ma pomóc Donaldowi Tuskowi pokonać PiS" - poinformował we wtorek "Super Express", powołując się na informacje od polityków Platformy Obywatelskiej. Jest już odpowiedź prezenterki. - Niezwykle dobrze czuję swoją rolę jako aktywistki i na tej roli chciałabym się jak na razie skupić. Nie wystartuję w najbliższych wyborach - przekazała.

Ewentualne starania Małgorzaty Rozenek-Majdan o mandat poselski skomentowała Iwona Śledzińska-Katarasińska. - Okazała się być pełnokrwistą działaczką, społecznicą - oceniła posłanka PO, odnosząc się do zaangażowana prezenterki na rzecz przywrócenia refundacji in vitro przez państwo. Przypomnijmy: w 2022 roku wraz z politykami Koalicji Obywatelskiej i lekarzami Małgorzata Rozenek-Majdan zainaugurowała zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie. Celebrytka została wiceprzewodniczącą komitetu inicjatywy ustawodawczej "Tak dla In Vitro". Jak informowała "Gazeta Wyborcza", pod projektem udało się zebrać prawie pół miliona podpisów.

Zobacz wideo Co Małgorzata Rozenek-Majdan chciałaby usłyszeć od polityków przed wyborami?

Małgorzata Rozenek-Majdan zaangażuje się w politykę?

Informacje, że prezenterka "Dzień Dobry TVN" miałaby wystartować w wyborach do Sejmu z list PO "Super Express" zaczerpnął od polityków partii Donalda Tuska. - Spodziewam się i przypuszczam, że (Małgorzata Rozenek-Majdan - red.) wystartuje w wyborach do Sejmu - powiedział Paweł Poncyljusz, wiceszef klubu Koalicji Obywatelskiej. "Potwierdzam, słyszałem o tym z poważnych źródeł" - przekazał anonimowo w wiadomości inny poseł PO. Zdaniem dra Bartłomieja Biskupa partia Tuska na takim transferze może tylko zyskać. - Znane nazwisko pomaga w zrobieniu dobrego wyniku - ocenił politolog.

Działalność na rzecz refundacji in vitro dała początek pogłoskom, jakoby Małgorzata Rozenek-Majdan chciała kandydować do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku. - Małgosia bardzo zaangażowała się w popularyzację sprawy in vitro. Chce na tym "wjechać" do Parlamentu Europejskiego. Zaprzyjaźniła się z Ewą Kopacz, która jest nią zachwycona i tym, co Małgosia robi dla kobiet. Podobnie inne działaczki KO: Elżbieta Łukacijewska i Barbara Nowacka - miał powiedzieć "Super Expressowi" jeden z działaczy PO.

Rozenek-Majdan dementuje: Nie wystartuję w najbliższych wyborach

Co na to sama zainteresowana? - Nie wystartuję w najbliższych wyborach - ani tych, których spodziewamy się w październiku, ani tych, których spodziewamy się w 2024 roku - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan na konferencji prasowej "In vitro to życie". - Niezwykle dobrze czuję swoją rolę jako aktywistki i na tej roli chciałabym się jak na razie skupić. Jestem dziennikarką prowadzącą jeden z kultowych programów telewizji TVN. To jest coś, co zawodowo mnie spełnia. Aktywistką pozostanę jeszcze przez dłuższy czas, a co się wydarzy w dalekiej przyszłości, nie wiadomo - podkreśliła. Wypowiedź zacytował Onet.

Więcej o: