Polska 2050. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stanie na czele sztabu wyborczego

Na czele sztabu wyborczego Polski 2050 Szymona Hołowni stanie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - dowiedziała się Gazeta.pl.
Zobacz wideo Bronisław Komorowski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Dyrektorka Instytutu Strategie 2050 będzie odpowiedzialna za strategię kampanii i koordynację zespołu, który poprowadzi partię do nadchodzących w tym roku wyborów parlamentarnych. 6 czerwca Pełczyńska-Nałęcz będzie gościć w Porannej Rozmowie Gazeta.pl u Karoliny Hytrek-Prosieckiej.

Polska 2050. Na czele sztabu stanie Pełczyńska-Nałęcz

- Mało znam osób tak kompetentnych, zdecydowanych i zwyczajnie mądrych, a jednocześnie tak dobrze potrafiących słuchać i szukać porozumienia, tam, gdzie inni dawno by poszli na zwarcie. Niewiele ludzi tak dobrze rozumie starą politykę i tak radykalnie się z nią nie zgadza. Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy tę niezgodę potrafią przekuć na pozytywny program dla Polski. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz jest jedną z nich. Wiem, że najlepiej przeprowadzi nas przez kampanię i świetnie będzie współpracować z naszym koalicjantem PSL na wspólnej Trzeciej Drodze - mówi Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050.

Pełczyńska-Nałęcz przekazała, że celem kampanii jest mówienie "nie o tym co my mamy z Trzeciej Drogi, ale o tym, jaką korzyść z tego będą mieli Polacy". - To pokonanie złości i strachu i stworzenie nowego rządu, który będzie mówił o rozwiązaniach, a nie o podziałach. Przez trzy ostatnie lata wraz z setką ekspertów, tworzyłam strategie dla Polski po PiS i chcę, żeby te pozytywne rozwiązania były ważną częścią rozmowy, którą prowadzimy z Polakami. Chcę przede wszystkim mówić o naszych rozwiązaniach na przyszłość, a nie naszych oponentach. Nie tylko ja tak myślę, ale wszyscy, z którymi pracuję. W naszym sztabie są wspaniali ludzie, ludzie z pasją i wspólnym celem - powiedziała nowa szefowa sztabu.

Kim jest Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz?

Pełczyńska-Nałęcz jest dyrektorką Instytutu Strategie 2050. Z wykształcenia socjolożka, a z praktyki politolożka. W latach 2012–2014 pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2014–2016 była ambasadorką Rzeczpospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej. Od 2017 do 2019 roku dyrektorka forum Idei think tanku Fundacji Batorego. W 2020 roku znalazła się w sztabie wyborczym Szymona Hołowni.

Więcej o: