Skutki skandalicznego spotu PiS. "Złożę zawiadomienie do prokuratury" [KOMENTARZE]

Katarzyna Rochowicz
Trwa internetowa burza po publikacji spotu Prawa i Sprawiedliwości, w którym posłużono się kadrami z byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jan Strzeżek zapowiedział, że jeszcze w środę złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
Zobacz wideo Morawska-Stanecka: Czwartego czerwca na ulice Warszawy wyjdzie kilkaset tysięcy osób

Na Twitterze rozpętała się burza po skandalicznym wpisie Prawa i Sprawiedliwości. Wielu internautów domaga się usunięcia spotu z internetu. Warszawski radny Jan Strzeżek napisał, że w związku ze skandalicznym wpisem partii rządzącej, złoży zawiadomienie do prokuratury. "W związku z obrzydliwym spotem PiS, który depcze pamięć o zamordowanych w Auschwitz, złożę dzisiaj zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Nie może być zgody na wykorzystywanie ofiar w bieżącej walce politycznej - ktoś kto to robi, na zawsze okrywa się hańbą" - głosi wpis.

Skandaliczny spot polityczny PiS."Holokaustu i Auschwitz używają do kampanii wyborczej?!"

Z kolei Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej określił zachowanie polityków z partii rządzącej jako pozbawione "elementarnej przyzwoitości". "Łączyć dla celów politycznych Marsz 4 czerwca z fabryką śmierci Auschwitz potrafią tylko populiści bez grosza elementarnej przyzwoitości" - głosi wpis polityka.

Adam Szejnfeld z Koalicji Obywatelskiej napisał na Twitterze: "Holokaustu i Auschwitz używają do kampanii wyborczej?! Co za obrzydliwość! Co za upadek moralny?". "Jak nisko trzeba upaść, by wyciągać tragedię II wojny światowej, jaką było Auschwitz-Birkenau, by uderzać w opozycję? PiS, dla waszych chorych ideologii miejsce jest tylko jedno, na śmietniku historii" - napisał Sebastian Kościelnik, który został uznany za winnego spowodowania kolizji z udziałem Beaty Szydło.

Z kolei dziennikarz i redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk napisał prześmiewczo, że "jeśli pójdziesz na marsz 4 czerwca, to jesteś nazistą i odpowiadasz za mordy w Auschwitz". Bianka Mikołajewska z Wirtualnej Polski również skomentowała sytuację: "Granie śmiercią ludzi, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, śmiercią ofiar Holocaustu, by uderzyć w przeciwników politycznych jest czymś tak obrzydliwym, że brakuje słów na określenie tego".

Spot PiS ws. marszu 4 czerwca. Pokazali kadry z byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz

Przypomnijmy: chodzi o wpis Prawa i Sprawiedliwości, który pojawił się w środę na Twitterze. To spot "promujący" marsz 4 czerwca organizowany przez Donalda Tuska w Warszawie. Podczas nagrania pojawiają się kadry z byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz napis z informacją, że zamordowano tam ponad milion osób. "6 milionów Polaków zamordowano podczas wojny" - głosi kolejny. W pewnym momencie na ekranie pojawia się usunięty tweet dziennikarza Tomasza Lisa o treści: "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" oraz tekst wraz z głosem lektora: "Czy na pewno chcesz iść pod tym hasłem?".

Więcej o: