Donald Tusk w najnowszym spocie. "Oni mają miliardy, telewizję, pegasusy. My mamy was"

- Oni mają do dyspozycji miliardy, telewizję publiczną, służby specjalne z ich podsłuchami i pegasusami. My mamy was - mówi Donald Tusk w najnowszym spocie wyborczym. Dzień wcześniej swój spot udostępnił PiS. "Kiedy my mówimy o Polsce, oni mówią... o nas" - skomentował Mateusz Morawiecki.

Ostatnie wybory parlamentarne odbyły się 13 października 2019 r. Kolejne zaplanowane są na jesień 2023 roku. Dokładny termin leży w gestii Andrzeja Dudy. - Myślę, że latem pan prezydent wskaże konkretną datę, wtedy będziemy mieli wszyscy pełną świadomość - przekazał na antenie Radia Zet Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta. Polityczni liderzy nie tracą czasu. Spotkają się ze swoimi zwolennikami, mieszkańcami wielu regionów i przekonują, że jedynym słusznym wyborem jest ich partia. W mediach społecznościowych pojawiły się także nowe spoty - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. 

Zobacz wideo Neumann: Marsz czwartego czerwca będzie największą demonstracją w Polsce po roku 1989

Donald Tusk dziękuje za wsparcie kampanii. "Oni mają miliardy. My mamy was"

Platforma Obywatelska w czwartek (25 maja) opublikowała spot "Oni mają miliardy. My mamy was", w którym lider ugrupowania Donald Tusk dziękuje sympatykom za wpłaty na rzecz kampanii wyborczej jego partii. Jak przekazał, wpłaciło już siedem tysięcy osób.

- Oni mają do dyspozycji miliardy złotych, telewizję publiczną, którą zamienili w narzędzie kłamliwej propagandy, stołki, ministerstwa, setki urzędników, służby specjalne z ich podsłuchami i pegasusami. Czy to im wystarczy do zwycięstwa? Nie. Bo my mamy was, ludzi dobrej woli - mówi Donald Tusk. - Nas jest po prostu więcej - dodaje.

Prezydent RP Andrzej Duda PiS jednak będzie mieć "młot na Tuska? w kampanii? Wiemy, co może zrobić Andrzej Duda

PiS: "Kiedy my mówimy o Polsce, oni mówią... o nas" 

Dzień wcześniej, w środę (24 maja) PiS wypuściło spot, w którym pojawiają się krótkie fragmenty wypowiedzi Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego ze spotkań z wyborcami. "Oni mówią tylko o PiS" - przekonuje lektor. "Kiedy my mówimy o Polsce, oni mówią... o nas" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Manifestacja "przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu"

Platforma Obywatelska planuje także manifestację "przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu". Ma się odbyć 4 czerwca - w 34. rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, w których wygrała "Solidarność". Więcej na ten temat w artykule:

Donald Tusk Tusk wzywa na marsz: "W samo południe 4 czerwca". Politycy deklarują udział

"PiS chce nam zabrać możliwość wolnych wyborów i coraz bardziej odgradza nas od demokratycznego świata. Dąży w kierunku autorytaryzmu! Stańmy im naprzeciw 4 czerwca w Warszawie w samo południe. W imię wolnej Polski i sprawiedliwości" - czytamy na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej.

Więcej o: