"Interwencja poselska" na juwenaliach. Poseł Konfederacji rozdawał piwo. "Moralnie wątpliwe"

Konrad Berkowicz z Konfederacji opublikował nagranie, z którego wynika, że wszedł na juwenalia AGH bez biletu, pod pretekstem "interwencji poselskiej". Poseł rozdawał studentom piwo. - Kontrolujemy, czy poziom alkoholu we krwi studentów jest odpowiedni - mówi na filmiku. Jak poinformowała Wirtualna Polska, do komisji etyki poselskiej wpłynął wniosek o ukaranie parlamentarzysty.

Kilka dni temu Konrad Berkowicz opublikował filmik z juwenaliów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Poseł Konfederacji mówi na nagraniu, że nie został wpuszczony na teren miasteczka akademickiego, gdzie odbywała się impreza, "bo nie jest studentem" [aby wejść na juwenalia AGH, nie trzeba być studentem, wystarczy mieć bilet - red.], ale koniec końców udało mu się wejść "z interwencją poselską", aby "skontrolować czy poziom alkoholu we krwi studentów jest odpowiedni". Na nagraniu i zdjęciach widać jak Berkowicz rozdaje piwo studentom i pije z nimi wódkę.

Zobacz wideo Na ogół osoba, która deklaruje głosowanie na Konfederację, nie zna "piątki" Konfederacji

Berkowicz na juwenaliach. Legitymacja poselska zamiast biletu

Z komentarzy wynika, że zwolennicy Konfederacji są na ogół zachwyceni "inicjatywą". Pozostali komentujący uważają, że poseł powinien odpowiedzieć za swoje zachowanie - przede wszystkim za rozlewanie alkoholu i pokazywanie tego w sieci oraz nadużywanie przywilejów poselskich pod pretekstem fikcyjnej "interwencji".

Profesor Andrzej Fal wypowiedział się na temat tegorocznej Wielkanocy Prof. Fal: Alkohol jest za tani. Młodzi ludzie za szybko się uzależniają

Posłanka Lewicy chce kary dla Berkowicza. Zawiadomienie do komisji etyki

Na "interwencję" Berkowicza zareagowała Paulina Matysiak z Lewicy. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, posłanka złożyła zawiadomienie do komisji etyki poselskiej o ukaranie parlamentarzysty Konfederacji. Jej zdaniem Berkowicz nadużył przysługujących mu praw. Napisała m.in. że "propagowanie spożywania alkoholu przez młode osoby jest moralnie wątpliwe i godzi w dobre imię Sejmu".

Zgodnie z sejmowym regulaminem komisja etyki poselskiej jest zobowiązana zająć się każdym wnioskiem złożonym przez posła. Jeśli komisja uzna to za konieczne, Konrad Berkowicz będzie zobowiązany stawić się przed komisją.

Więcej o: