Nie tylko most w Tylmanowej. Politycy PiS wręczali używane już auta i otwierali niegotową zaporę

Premier Mateusz Morawiecki otworzył gotową już wcześniej inwestycję. Okazuje się, że na liście "uroczystego odbierania nowych inwestycji" przez polityków PiS przez ostatnie lata znalazły się nie tylko mosty, ale i wozy strażackie czy radiowozy, a nawet zapora.

Premier Mateusz Morawiecki 18 maja wieczorem gościł w Tylmanowej, gdzie wziął udział w uroczystości otwarcia mostu. Obiekt oddano jednak do użytku już w grudniu ubiegłego roku, co na swoim Facebooku udokumentował wójt gminy Ochotnica Górna Tadeusz Królczyk. Ponadto z okazji wizyty szefa rządu w czwartek most był od rana zamknięty.

Nie był to pierwszy raz, gdy szef rządu i oficjele władzy "odbierali uroczyście" jakąś niekoniecznie nową inwestycję.

Zobacz wideo

Seria wpadek polityków. Otwarte mosty, przekazane radiowozy i zapora

Portal TVN24 przypomina, że we wrześniu 2022 roku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pochwalił się w mediach społecznościowych uczestnictwem w uroczystości "przekazania nowego samochodu" jednostce ochotniczej straży pożarnej w Goszczanowie (woj. łódzkie) - a okazało się, że strażacy "przywitali" ten pojazd już w listopadzie 2020 roku.

Podobna sytuacja spotkała także szefa rządu, który we wrześniu 2022 roku wziął udział w uroczystości otwarcia mostu na rzece Kamienica w Szczawie (woj. małopolskie). Okazało się, że most ten oddano do użytku pod koniec grudnia 2021 roku.

TVN24.pl opisał także sytuację z udziałem ministerki rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg z maja 2022 roku. Polityczka pochwaliła się udziałem w "uroczystym poświęceniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego" w OSP Sobótka w Wielkopolsce. Pojazd służył strażakom już od 2019 roku.

Mateusz Morawiecki otworzył już otwarty most. Cezary Tomczyk kpi z premiera Tomczyk kpi z otwarcia mostu i "otwiera" korytarz. "Wzorem premiera"

Portal przypomina również rok 2018 roku, gdy policjanci z komendy w Sejnach uroczyście otrzymali od ówczesnego wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego kluczyki do radiowozu. Samochód ulice patrolował już od dwóch miesięcy.

Rok później Zieliński znów dał o sobie znać. Podczas Święta Straży Pożarnej w Zambrowie wręczył dokumenty i kluczyki do wozu strażackiego, który od ponad miesiąca był już na wyposażeniu tamtejszej służby.

Jak z kolei opisywaliśmy w Gazeta.pl, Beata Szydło w 2017 roku otwierała zaporę w Świnnej Porębie (woj. małopolskie). Ówczesna premierka pojawiła się na otwarciu budowanej od 30 lat zapory. Jednak według lokalnych samorządowców inwestycja wcale nie była ukończona, a Szydło przypisywała sobie zbyt duże zasługi w jej sprawie.

Premier Beata Szydło na otwarciu zbiornika w Świnnej Porębie Szydło na otwarciu nieukończonej inwestycji

Więcej o: