Kacper Tekieli nie żyje. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. tragedii

W czwartek media obiegła informacja o tragicznej śmierci alpinisty Kacpra Tekielego, prywatnie męża biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk-Tekieli. Na wiadomość zareagował m.in. premier Mateusz Morawiecki, który złożył bliskim kondolencje.

"W Szwajcarii zginął nasz alpinista Kacper Tekieli. Łączę się w bólu z jego rodziną i bliskimi. Pani Justynie Kowalczyk-Tekieli przesyłam wyrazy głębokiego współczucia" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo "Przymrozki będą dalej pojawiać się nawet w dobie zmiany klimatu"

Do tragicznej śmierci wspinacza górskiego Kacpra Tekielego doszło w środę. 38-letni mężczyzna zginął na położonym w szwajcarskich Alpach szczycie Jungfrau. Tekieli był instruktorem wspinaczki z nadania Polskiego Związku Alpinizmu. W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych. Kacper Tekieli był mężem Justyny Kowalczyk od września 2020 roku. 2 września 2021 roku na świat przyszedł ich syn - Hugo.

Kacper Tekieli nie żyje. "Emanował pozytywną energią"

Krótkie oświadczenie wydał w czwartek także m.in. Polski Związek Alpinizmu. "Niestety to prawda, chociaż bardzo smutna - Kacper Tekieli zginął 17 maja w lawinie na Jungfrau. Był nie tylko świetnym wspinaczem, ale emanującym pozytywną energią człowiekiem. Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia" - czytamy. Na przykre doniesienia zareagowało również Ministerstwo Sportu i Turystyki. "R.I.P. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i najbliższych" - czytamy.

Więcej o: