Kaczyński złożył obietnice na konwencji PiS. Od nowego roku 800 plus, darmowe leki i autostrady

- Kontynuujemy i rozwijamy sferę socjalną. Od nowego roku 500 plus to będzie ciągle nazwa pamiętana, ale suma już inna - 800 plus - zapowiedział Jarosław Kaczyński na konwencji PiS.

Od przyszłego roku świadczenie na dziecko zostanie zwiększone z 500 do 800 złotych - poinformował prezes PiS na konwencji partyjnej.

Oprócz podwyższenia świadczenia Kaczyński zapowiedział również bezpłatne leki dla osób od 65 roku życia. - To wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji - powiedział. Następnie prezes dodał, że darmowe leki będą również dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Zobacz wideo Wojciechowski o 500+: Można było wprowadzić próg dochodowy

Kaczyński miał też obietnice dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po Polsce - zniesienie opłat za autostrady i drogi ekspresowe. - Jeśli chodzi o drogi państwowe, to jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy - mówił. W przypadku prywatnych autostrad prezes PiS obiecał, że będą darmowe w jeszcze kolejnym roku.

Kaczyński: Polska może dogonić Hiszpanię i Włochy

Kaczyński powiedział również, że Polska musi iść drogą rozwoju, aby dogonić kraje Unii Europejskiej. Podkreślał, że trzeba budować dobrobyt na poziomie najzamożniejszych krajów Unii. Stwierdził, że Polska może dogonić Hiszpanię i Włochy, później wymienił Francję i Finlandię. Jarosław Kaczyński dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza też iść drogą wzmacniania bezpieczeństwa Polski poprzez jej siłę militarną oraz status polityczny. - My musimy uzyskać status poważnego, podmiotowego państwa, z którym trzeba się liczyć - mówił prezes PiS. 

Alaksandr Łukaszenka Łukaszenka "miał zawał i jest w śpiączce"? Nieoficjalnie: Został otruty

Jarosław Kaczyński, zapowiedział stworzenie w Polsce podstaw do wielkiego inwestowania dla kapitału zagranicznego. Zaproponował, aby cały kraj stał się strefą ekonomiczną. Jego zdaniem, pomoże to w dalszym rozwoju Polski. 

Prezes PiS liczy na odtworzenie kształcenia zawodowego. Podkreślił, że w poprzednich latach zostało ono radykalnie zredukowane i wskazał, iż należy odtworzyć te zasoby, ponieważ będą one skutkować rozwojem gospodarczym naszego kraju. Oświadczył również, że Polska musi mieć własną atomistykę. 

W niedzielę, w drugim dniu konwencji Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowano cztery panele tematyczne: "Bezpieczna Polska", "Bezpieczeństwo energetyczne", "Zdrowie Polaków" oraz "Suwerenna Polska w Zjednoczonej Europie". Podobnie jak wczoraj, w debatach wzięli udział ministrowie, parlamentarzyści i zaproszeni eksperci.

Jarosław Kaczyński ogłosił 800 plus Kaczyński obiecał 800 plus. "Choinka z prezentami", "populizm" [KOMENTARZE]

Więcej o: