GW donosi o "państwowym remoncie" mieszkania Joachima Brudzińskiego. Polityk PiS-u zapowiada pozew

Polski Holding Hotelowy, czyli spółka z pełnym udziałem skarbu państwa, prowadziła remont apartamentu mieszkania Joachima Brudzińskiego w Warszawie - donosi "Gazeta Wyborcza". Europoseł PiS ma przyjaźnić się z prezesem PHH Georghe'em Cristescu, którego miał wspierać od początku jego kariery oraz pomagać z uzyskaniem polskiego obywatelstwa. Brudziński zapowiedział pozew przeciwko dziennikarzowi "GW".
Zobacz wideo Gabriela Morawska-Stanecka gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl

O sprawie napisał dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski w publikowanym w czwartek tekście pt. "Wyborcza" ujawnia: Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego. Z artykułu dowiadujemy się, że w 2020 r. Polski Holding Hotelowy zajmował się remontem mieszkania Joachima Brudzińskiego. "GW" informuje, że z wiadomości, które dostała, wynika, że europoseł PiS-u wymieniał w tej sprawie maile z szefem PHH Gheorghem Cristescu. Dziennik pisze także, że posiada korespondencję pomiędzy dyrektorką ds. technicznych i realizacji PHH Agnieszką Łebską i szefem jednej z firm remontowych, zaangażowanych w prace w mieszkaniu Brudzińskiego, które polityk miał kupić w 2020 r., niedaleko Sejmu, w dobrej lokalizacji stolicy.

GW: Podejrzany remont mieszkania Joachima Brudzińskiego

Polski Holding Hotelowy powołano w 2019 r., a 100 procent udziałów ma w nim Skarb Państwa. Do PHH należą między innymi obiekty sieci Marriott, Hilton, Best Western oraz InterContinental. Jej prezes wcześniej zarządzał spółką Chopin Airport Development, a karierę rozpoczynał w Szczecinie, czyli okręgu wyborczym Joachima Brudzińskiego. "GW" dodaje, że z wiadomości, którymi dysponuje, wynika, że "Brudziński w czasie, gdy był wicemarszałkiem Sejmu, pomagał Cristescu w otrzymaniu polskiego obywatelstwa".

Ustaleń dziennika o remoncie mieszkania Brudzińskiego nie chciał skomentować ani szef holdingu, ani dyrektorka, której nazwisko pojawia się w korespondencji. Polityk ostrzegł natomiast przed krokami prawnymi i zaprzeczył wszystkiemu. "GW" uzyskała odpowiedź natomiast od mężczyzny, który miał zajmować się remontem apartamentu, jednak "nie zdecydował się na ich wykonanie, ponieważ nabrał wątpliwości, kiedy zobaczył, dla kogo jest ten remont". Rozmówca dziennika podkreślił, że nie wiadomo było, kto zapłaci za zlecenie. "GW" pisze także, że korespondencja, którą posiada, nie jest kompletna. "Nie wiadomo, kiedy się zakończył remont, ile kosztował i najważniejsze - kto za to płacił i jak głęboko w prace zaangażowani byli ludzie PHH, którym przy inwestycji kazał pracować Cristescu" - podkreśla dziennik. 

Joachim Brudziński zapowiedział pozew przeciw dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" 

"Tyle w temacie kłamstw, manipulacji i insynuacji red. Czuchnowskiego z Gazety Wyborczej" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński i zamieścił oświadczenie, że jeszcze w czwartek skieruje sprawę przeciwko dziennikarzowi do sądu. "Remont przeprowadziłem za własne środki i własnymi siłami [...]. Udowodnię to w sądzie, a pan Czuchnowski będzie musiał za swoje kłamstwa podzielić się swoimi środkami z którąś z organizacji charytatywnych" - stwierdził Brudzińśki.

Oświadczenie na temat publikacji wydał też Polski Holding Hotelowy. Na stronie internetowej PHH czytamy, że "spółka nie brała udziału w żadnych konsultacjach ani nie partycypowała finansowo w żadnych działaniach opisywanych przez 'GW' w artykule red. Czuchnowskiego 'Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego'". PHH także zapowiedział "odpowiednie działania prawne".

Korespondencja przytoczona w artykule prasowym ma charakter prywatny i nie ma nic wspólnego z działaniami spółki PHH. W wyniku nieprawdziwych informacji i krzywdzących insynuacji GW, godzących w dobry wizerunek spółki, PHH podejmie odpowiednie działania prawne

- czytamy.

Więcej o: