Mateusz Morawiecki chce zmian w prawie: "Jestem za przywróceniem kary śmierci". Zwrócił się do Ziobry

Szef rządu podczas konferencji prasowej powiedział, że "osobiście jest zwolennikiem kary śmierci". Jak dodał, wydał polecenie Ziobrze, by podwyższyć kary za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. - Będziemy apelować do pana ministra Ziobry w sprawie zmiany przepisów - zapowiedziała z kolei minister Maląg.

W czasie konferencji prasowej poświęconej tragicznej śmierci Kamila z Częstochowy premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że jako Polska powinniśmy zdecydowanie wzmocnić przepisy Kodeksu karnego. Konkretnie te, które mówią o znęcaniu się nad drugim człowiekiem, a w szczególności znęcaniu się nad dzieckiem.

Szef rządu ocenił, że śmierć chłopca "jest kolejnym wstrząsem i wielkim apelem do tego, by być czujnym". Dodał, że zawiódł czynnik ludzki i instytucje odpowiedzialne za monitorowanie takich sytuacji. Morawiecki powiedział, że "osobiście jest zwolennikiem kary śmierci". Jak przekazał, wydał także polecenie Zbigniewowi Ziobrze, by podwyższyć kary za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Zobacz wideo Rząd reaguje na kryzys rolniczy. Morawiecki: Chcemy dać dwa złote

- Najniższy wymiar kary za takie czyny jest za niski, dlatego zleciłem Ministrowi Sprawiedliwości, aby jak najszybciej zajął się tą sprawą oraz zmianą kodeksu - przekazał premier.

- Nie może być znieczulicy społecznej oraz braku reakcji w momencie gdy dzieje się komuś krzywda, a niestety w wielu przypadkach tak jest. Wzmacniamy także walkę z cyberprzemocą. Apeluję do wszystkich, aby być wyczulonym na ludzkie krzywdy i gdy tak się dzieje – szybko i odpowiednio reagować - podsumował.

Zdjęcia ze szkoły przedstawiają Kamila z siniakami i złamaną ręką Kamil na zdjęciach ze szkoły ma siniaki i gips. Czarnek broni nauczycieli

Maląg: Będziemy apelować, by artykuł 207 Kodeksu karnego został zmieniony

- Nie ma naszej zgody na to, aby w ten sposób były traktowane dzieci i ktokolwiek. Dlatego będziemy apelować do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby artykuł 207 Kodeksu karnego został zmieniony - mówiła z kolei minister pracy i polityki społecznej Polski Marlena Maląg.

Parada Zwycięstwa w Rosji Dzień Zwycięstwa. "Weterani" to tak naprawdę... funkcjonariusze NKWD i KGB

- Bezpieczeństwo Polaków, a szczególnie dzieci jest dla nas priorytetem. Odpowiedzialność za los drugiego człowieka jest bardzo ważna, nie może być znieczulicy oraz przyzwolenia na takie krzywdy jak ta, która stała się w Częstochowie - zakończyła.

Więcej o: