Borys Budka zdradza kulisy konwencji PiS. Miał otrzymać SMS działaczy. "To takie zabawy w piaskownicy"

13 i 14 maja w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Borys Budka poruszył ten temat w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski. Polityk PO powiedział, że trafił do niego SMS wysyłany działaczom PiS, w którym opisano przebieg wydarzenia. Według Budki organizatorzy konwencji mają problem wynikający z nieporozumień w obozie rządzącym.

Borys Budka gościł w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Jednym z wątków poruszonych podczas rozmowy był temat nadchodzącej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Budka podzielił się nieznanymi dotąd opinii publicznej informacjami, które miał uzyskać w tej sprawie. 

Zobacz wideo Starcie Budki i Sasina w Sejmie. "Senat naprawił bubel", "Dość tych kłamstw", "Chcecie państwo takiego eventu?"

Borys Budka ujawnia kulisy konwencji programowej PiS. "Kaczyński ma przemawiać dwa razy"

Polityk PO twierdzi, że otrzymał wiadomość SMS, którą rozesłano działaczom Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie ze słowami Budki w jej treści opisano pokrótce przebieg konwencji, która ma odbyć się 13 i 14 maja w Warszawie. Według przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej planowane są dwa wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego - prezes PiS ma przemawiać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Minister sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro i jego mocodawca, prezes Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Sejmu. Warszawa, 24 lipca 2020 r. Sondaż: Złe wieści dla Kaczyńskiego - nawet Konfederacja mu nie pomoże

Borys Budka nie udzielił szczegółowej odpowiedzi na pytanie dziennikarza WP, który chciał się dowiedzieć, w jaki sposób polityk PO wszedł w posiadanie informacji przeznaczonych dla działaczy PiS. Budka stwierdził jedynie, że tego rodzaju wiadomości "zawsze ktoś prześle dalej".

Rzecznik PiS Rafał Bochenek rozmawiający z mediami Projekt ws. TK. Temat nieobecny na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Budka twierdzi, że organizatorzy konwencji PiS mają problem. Chodzi o spór ze Zbigniewem Ziobro

Polityk PO powiedział również, że politycy PiS mają problem związany z wynajęciem przestrzeni, w której planowane jest zorganizowanie wydarzenia. Zdaniem Budki napięte relacje między ugrupowaniami wchodzącymi w skład obozu rządzącego stanowią przyczynę tych komplikacji. - Nie chcą robić wydarzenia tam, gdzie organizował konwencję Ziobro i jego Suwerenna Polska. To są takie zabawy w piaskownicy - skomentował Borys Budka. Przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej podzielił się również własną opinią na temat konwencji organizowanej przez PiS. Budka stwierdził, że podczas tego wydarzenia "Kaczyński nie odniesie się do realnych problemów", za to "znowu będzie antagonizowanie".

Więcej o: