Andrzej Duda w koronie. Prezydent zachwycony memem o sobie. "Śmieszko pierwszy"

Pod wpisem Andrzeja Dudy dot. koronacji Karola III jeden z użytkowników sieci zamieścił mem przedstawiający prezydenta w koronie z podpisem "Śmieszko pierwszy". Żart wyraźnie spodobał się politykowi, który postanowił na niego odpowiedzieć.

W sobotę Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli w uroczystościach koronacyjnych króla Karola III i królowej Kamili. Prezydencka para wzięła udział w mszy koronacyjnej i głównej ceremonii w Opactwie Westminster, na którą zaproszono ponad 2 tysiące gości, w tym polityków, przywódców i koronowane głowy innych państw.

Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Prezydent rozbawiony memem. "Śmieszko pierwszy"

Po południu Andrzej Duda zamieścił wpis dot. uroczystości. "Z wielką przyjemnością wzięliśmy wspólnie z Agatą udział w koronacji Króla Karola III i Królowej Kamili. W imieniu Narodu Polskiego i swoim złożyliśmy Ich Królewskim Mościom gratulacje oraz najlepsze życzenia" - napisał na Twitterze. Pod postem prezydenta jeden z użytkowników serwisu społecznościowego zamieścił mem, który przedstawia Andrzeja Dudę w koronie z podpisem "Śmieszko pierwszy". Żart wyraźnie spodobał się politykowi. "Bardzo piękny! Dziękuję, w tym jakże królewskim dniu!" - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda rozmawiał w Londynie z przywódcami państw

Prezydent Andrzej Duda odbył w Londynie szereg rozmów z przywódcami państw i szefem NATO, którzy również zostali zaproszeni na koronację Karola III. Prezydent rozmawiał między innymi z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem - przekazała Kancelaria Prezydenta. KPRP poinformowała również o rozmowach, które Duda przeprowadził z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą oraz prezydentem Finlandii Saulim Niinisto, z duńską parą książęcą - księciem Fryderykiem oraz księżną Marią Elżbietą, z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousą oraz prezydentem Włoch Sergio Mattarellą. Ponadto przy okazji wizyty w Londynie pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z małżonką prezydenta Stanów Zjednoczonych Jill Biden, pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską i francuską pierwszą damą Brigitte Macron.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: