Przemysław Czarnek zachwycony walką prezesa PiS z "ideologami lewicowymi". A Tusk? "Mdłości"

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek podziękował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu za wsparcie projektu ustawy chroniącego dzieci przed "seksualizacją". "Mdłości" - tak z kolei czwartkową konferencję Kaczyńskiego skomentował lider PO Donald Tusk.

W kwietniu w Sejmie zarejestrowano komitet inicjatywy ustawodawczej "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców". Teraz trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy, który - jak wyjaśniają autorzy - ma zapobiegać "seksualizacji dzieci". Dokument przewiduje, że do każdego rodzica będzie należeć decyzja w sprawie tego, czy dziecko będzie brało udział w zajęciach szkolnych prowadzonych np. przez organizacje pozarządowe. Pełnomocniczką komitetu jest radna PiS ze Stalowej Woli Karolina Paleń.

Zobacz wideo Kiedy głosowanie przez internet? "Cyfryzacja tego procesu nie jest na pierwszym miejscu"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał na czwartkowej konferencji prasowej, że poparł i podpisał się pod projektem ustawy. - Chodzi o to, by dzieci nie były poddawane praktykom, które są dla nich szkodliwe i mogą prowadzić do daleko idących zmian psychicznych w życiu późniejszym i w dorosłości - przekonywał polityk. - Seksualizacja dzieci, już w wieku szkolnym - tego rodzaju praktyki mają w Polsce miejsce, ale nie ma bariery prawnej, która prowadziłaby do zatrzymania tych praktyk - stwierdził.

Kaczyński straszy seksualizacją dzieci. Czarnek zachwycony, Tusk skarży się na mdłości 

"Naszym obowiązkiem jest chronić polskie dzieci przed ideologami lewicowymi. Dlatego bardzo się cieszę i dziękuję Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Pani Marszałek Elżbiecie Witek za tę inicjatywę i wsparcie rodziców" - skomentował na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Prezes Kaczyński postanowił zająć się - tuż przed wyborami - sprawą "seksualizacji dzieci". Mdłości" - napisał z kolei przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Projekt "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców". Trwa zbiórka podpisów

Projekt zakłada m.in., że dyrektor szkoły będzie musiał uzyskać szczegółowe informacje o planowanych działaniach organizacji przed jej pojawieniem się na terenie placówki. Kontrolę takiej organizacji będzie mogła prowadzić również Rada rodziców. Udział w zajęciach prowadzonych przez organizacje ma być możliwy tylko po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców.

Jarosław Kaczyński Zbiórka podpisów pod ustawą o ochronie dzieci przed "seksualizacją"

Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek stwierdziła na wspólnej konferencji z Jarosławem Kaczyńskim, że do szkół i przedszkoli wchodzą "różne organizacje nieprzygotowanych ludzi i nieuprawnionych do tego, by próbowały wychowywać dzieci i to niezgodnie z wartościami, które wyznajemy". - Konstytucja RP gwarantuje rodzicom prawo do wychowywania dzieci zgodnie z wartościami, jakie wyznają. Musimy tego prawa przestrzegać - powiedziała Elżbieta Witek.

Więcej o: