Lech Wałęsa na tryptyku z Lądka-Zdroju. "Prawie jak Neptun", "Anioł ze skrzydłami!"

Lech Wałęsa wypoczywa w popularnym uzdrowisku w Lądku-Zdroju. Z tej okazji w mediach społecznościowych publikuje zdjęcia, które pokazują, jak byłemu prezydentowi Polski mija turnus. Wpisy polityka są komentowane przez wielu użytkowników. "Pan Prezydent wygląda jak jakiś anioł ze skrzydłami!" - napisał m.in. ks. Kazimierz Sowa.

Były prezydent stara się aktywnie angażować w życie społeczne i często udostępnia w mediach społecznościowych zdjęcia ze swoich spotkań zawodowych czy prywatnych. Obecnie Lech Wałęsa przebywa w uzdrowisku w Lądku-Zdroju w województwie dolnośląskim. Polityk sam przyznaje, że lubi wracać w to miejsce i chętnie korzysta z oferowanych zabiegów, co widać na udostępnionych przez niego fotografiach. 

Zobacz wideo Ostre słowa Danuty Wałęsy podczas obchodów 42. rocznicy podpisania Porozumienia Gdańskiego

Lech Wałęsa w uzdrowisku w Lądku-Zdroju. "Niech się Pan remontuje. Jest nam Pan bardzo potrzebny"

Pierwsze zdjęcie pojawiło się na profilu Lecha Wałęsy w środę 26 kwietnia. "Uzdrawiające zabiegi w Lądku Zdrój. W Wojciechu (zakład przyrodoleczniczy - red.), tu ratował zdrowie i nabierał sił" - napisał polityk (pisownia oryginalna). Kilka godzin wcześniej były prezydent wyjaśnił, że w uzdrowisku po raz kolejny przechodzić będzie dietę odchudzającą.

Fotografie na tyle spodobały się użytkownikom mediów społecznościowych, że Lech Wałęsa postanowił dodawać kolejne zdjęcia. Na jednym z nich widać, jak polityk jest niemal całkowicie zasłonięty leczniczą pianą. "Sanus Per Aquam" - napisał w opisie postu, co po łacinie oznacza "zdrowy przez wodę".

W sobotę 29 kwietnia Wałęsa udostępnił zdjęcie podpisane jako "Basenowo". Wcześniej pojawiły się także fotografie "Lądkowe spotkania", które najpewniej przedstawiają kuracjuszki i kuracjuszy uzdrowiska. Były prezydent ma na sobie koszulę z napisem "KonsTYtucJA", znaczek "Solidarności" oraz przypinkę w barwach flagi narodowej Ukrainy

Pod wpisami Lecha Wałęsy pojawia się wiele komentarzy. Internauci życzą politykowi powrotu do zdrowia i życzą udanego pobytu w uzdrowisku. "Niech się Pan remontuje. Jest nam Pan bardzo potrzebny. Dużo zdrowia"; "Prawie jak Neptun"; "Trzymaj się, Panie Lechu" - piszą użytkownicy. "Pan Prezydent wygląda jak jakiś anioł ze skrzydłami!" - napisał pod sobotnim zdjęciem ksiądz Kazimierz Sowa. 

Więcej o: