Resort Przemysława Czarnka wydał pół miliona złotych na odnowę czterech pomieszczeń w MEiN

Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiedziało na interpelację poselską ws. remontów przeprowadzonych przez resort ministra Czarnka. MEiN poinformowało, że prace remontowe w gmachu przy al. Szucha w Warszawie kosztowały ponad pół miliona złotych. Pieniądze przeznaczono m.in. na nowy gabinet zaufanego współpracownika Przemysława Czarnka.

Posłanka Hanna Gill-Piątek zapytała przedstawicieli poszczególnych resortów o koszty prac remontowych w ministerialnych budynkach. Na interpelację Gill-Piątek odpowiedziało m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki. Z udzielonych przez resort informacji wynika, że w ministerstwie Przemysława Czarnka doszło niedawno do kosztownego remontu.

Zobacz wideo Kowalski zagrzewał do oklasków w obronie Czarnka. Nie wszyscy podzielili ten entuzjazm

Remont w ministerstwie Czarnka. MEiN wydało ponad pół miliona złotych na cztery pomieszczenia

Odpowiedzi na interpelację posłanki udzielił sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki. Okazało się, że w ubiegłym roku ministerialny gmach przy al. Szucha przeszedł remont. Decyzję o rewitalizacji znajdujących się tam pomieszczeń podjął warszawski konserwator zabytków.

"W 2022 r. został rozpoczęty i ukończony remont pomieszczeń w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki przy al. J. Ch. Szucha 25, na podstawie decyzji Stołecznego Konserwatora Zabytków i zgodnie z jego zaleceniami. W ramach jednego kompleksowego działania został przeprowadzony remont czterech pomieszczeń, będących w bardzo złym stanie technicznym. (...) Koszt remontu całego zespołu pomieszczeń wyniósł brutto: 519 671,58 zł" - przekazał Włodzimierz Bernacki.

Robert Lewandowskiego i jego zegarki Zachcianki milionera. Lewandowski nosi prawdziwe cacka. Ceny zwalają z nóg

Przedstawiciel MEiN poinformował, że w wyniku przeprowadzonych prac wyodrębniono trzy nowe pomieszczenia - sekretariat, salę konferencyjną i pokój służbowy. To ostatnie zostało przekazane Radosławowi Brzózce, który jest bliskim współpracownikiem Przemysława Czarnka. Brzózka pełni funkcję szefa gabinetu politycznego ministra.

Minister edukacji w rządzie PiS Przemysław Czarnek podczas otwarcia Centralnego Dziekanatu na Politechnice Bydgoskiej, 24 lutego 2023 r. Impreza urodzinowa współpracownika Czarnka w operze. Są wyniki kontroli

Ministerstwo rolnictwa wydało przez trzy i pół roku 314 tys. zł na sprzęty RTV/AGD oraz meble

Nie wszystkie ministerstwa odpowiedziały na pytania zadane przez posłankę Hannę Gill-Piątek równie szczegółowo, co MEiN. Innym resortem, który przedstawił precyzyjne wyliczenia kosztów prac remontowych, było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z informacji udzielonych przez urzędników wynika, że resort ten w latach 2021-2022 wydał na remonty 109 tys. zł. Od listopada 2019 roku ministerstwo przeznaczyło dodatkowo ponad 314 tys. zł na umeblowanie oraz wymianę sprzętów RTV/AGD.

Więcej o: