Zawiedli się na Hołowni. Publikują nagranie. "To, co miało być nowe, okazało się kopią starego"

Większość warszawskich członków Polski 2050 Szymona Hołowni odeszła z partii. "To, co miało być nowe, okazało się kopią starego. [...] Nie możemy zgodzić się na stawianie interesu partyjnego czy osobistego ponad interes całej demokratycznej wspólnoty" - tłumaczą.

W poniedziałek wieczorem oświadczenie członków Polski 2050 z okręgu 20. (warszawskiego) opublikowała w mediach społecznościowych Monika Piątkowska, była już pełnomocniczka ds. rozwoju struktur politycznych partii. Na nagraniu wypowiedzieli się: Witold Raczko, Tomasz Wołujewicz, Grażyna Stolarska, Magdalena Kornacka-Wiśniewska, Marek Mazur, Monika Whiteman, Sławomir Łuniewski, Adam Benke, Kinga Kowalska, Igor Grzegorz Suski, Aleksandra Lubańska oraz Kacper Piętka.

Zobacz wideo Kiedy podpisanie porozumienia Polski 2050 i PSL?

Kolejne osoby odchodzą od Szymona Hołowni

"Szanowni państwo, podjęliśmy trudną dla nas decyzję o opuszczeniu partii Polska 2050. Przyszliśmy tu z głowami pełnymi pomysłów, sercami pełnym nadziei, chcieliśmy zmieniać Polskę na pokolenia. Wierzyliśmy, że razem z Polską 2050 jest możliwe stworzenie Polski solidarnej, bezpiecznej i demokratycznej. Polski równych szans" - podkreślili. "To, co miało być nowe, okazało się kopią starego. Przed nami najważniejsze wybory w wolnej Polsce. Każdy odpowiedzialny polityk powinien realizować teraz najważniejsze cele: ratowanie demokracji, wolności i europejskości. Nie możemy zgodzić się na stawianie interesu partyjnego czy osobistego ponad interes całej demokratycznej wspólnoty" - dodali.

Przypomnijmy, w lutym tego roku z Polski 2050 wystąpiła Hanna Gill-Piątek. "Podjęłam niezwykle trudną decyzję, bo przez dwa i pół roku całą moją pracę włożyłam w budowę nowej polityki. Proszę uwierzyć, ta decyzja kosztuje mnie naprawdę bardzo dużo" - napisała wówczas w oświadczeniu. Dodała, że w nadchodzących wyborach po stronie opozycji demokratycznej "potrzebny jest przede wszystkim silny blok opozycji, zdolny do ostatecznego pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego".

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: