Żarty z Ziobry. Trzaskowski powiedział, że on i Tusk nie będą "wsadzać pistoletu w majtki" [WIDEO]

Podczas spotkania z wyborcami Rafał Trzaskowski aluzyjnie odniósł się do informacji o tym, że Zbigniew Ziobro nosi przy sobie broń. Prezydent Warszawy zapewnił, że ani on, ani Donald Tusk nie są osobami strachliwymi, więc nie będą sobie "wsadzać w majtki pistoletu". Nawiązał w ten sposób do wyjaśnień ministra sprawiedliwości, który tłumaczył, że broń posiada po to, aby czuć się bezpieczniej.

17 kwietnia politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Białej Podlaskiej. Podczas tego wydarzenia głos zabrał m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk poświęcił część swojego wystąpienia na odniesienie się do zachowania Zbigniewa Ziobryminister sprawiedliwości zabrał bowiem niedawno broń na konferencję prasową.

Zobacz wideo Sadura: Trzaskowski jest lepiej oceniany przez elektorat lewicowy niż przewodniczący Lewicy

Trzaskowski żartował z Ziobry na spotkaniu w Białej Podlaskiej. "Ja i Tusk nie należymy do ludzi strachliwych"

Jak informuje Onet, podczas spotkania w Białej Podlaskiej Rafał Trzaskowski skomentował sposób, w jaki przedstawiają go rządzący i media bliskie obozowi władzy - jednocześnie zapewniając, że nie przejmuje się kierowanymi pod jego adresem atakami. Prezydent Warszawy podkreślił również, że podczas, gdy jego ugrupowanie koncentruje się na szukaniu rozwiązań problemów, z jakimi borykają się Polacy, polityczni przeciwnicy Trzaskowskiego sieją zamęt. - Oni oczywiście będą próbowali robić kolejne igrzyska, ale jesteśmy na to przygotowani - powiedział Rafał Trzaskowski.

Rok 2007, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński podczas debaty wyborczej w studio TVP Wyborcy nie chcą ani Tuska, ani Kaczyńskiego na czele kampanii wyborczych [SONDAŻ]

Prezydent Warszawy uczynił także aluzję do postawy Zbigniewa Ziobry, sugerując, że ministrowi sprawiedliwości - inaczej niż Trzaskowskiemu oraz Tuskowi - brakuje odwagi. - Powiem Wam tylko jedno: kolejna rzecz, która łączy mnie i Donalda, to jest to, że nie należymy do ludzi strachliwych i na pewno sobie w majtki nie wsadzimy pistoletu - żartował Trzaskowski.

Zbigniew Ziobro nosi ze sobą broń, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie

Rafał Trzaskowski nawiązał do sytuacji z marca tego roku. Jak pisaliśmy, Zbigniew Ziobro brał udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu w województwie łódzkim. Gdy polityk składał kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych, wiatr uniósł jego marynarkę, a osoby zebrane na konferencji dostrzegły, że Ziobro miał ze sobą pistolet.

Zbigniew Ziobro. Zbigniew Ziobro obraża dziennikarza: Szambiarz zanurkował na dnie

Minister sprawiedliwości tłumaczył, że broń nosi ze względów bezpieczeństwa. - Działam na podstawie i w ramach prawa. Czynienie z tego sensacji jest rzeczą niezrozumiałą. Mam prawo skorzystać z takich środków, które gwarantują mnie i mojej rodzinie bezpieczeństwo - powiedział Ziobro.

Więcej o: