Rzecznik PiS: Jak Jarosław Kaczyński wyjedzie w trasę, to z opozycji nie będzie co zbierać

Katarzyna Rochowicz
- Jak nasz szef wyjedzie, to z opozycji nie będzie co zbierać - w taki sposób zapowiedział ewentualną serię objazdów prezesa Kaczyńskiego po Polsce, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Rafał Bochenek został zapytany podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie kiedy Jarosław Kaczyński rozpocznie spotkania z wyborcami. Odparł, że "na miejscu polityków opozycji nie naciskałby na to". - Pan prezes jeszcze nie wyruszył na trasę, a już PiS zaczęło rosnąć w sondażach. To pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, jeśli pan prezes wyjechałby w tę trasę. Jak nasz szef wyjedzie, to na pewno z opozycji nie będzie co zbierać - powiedział Bochenek, dodając, że Kaczyński ostatnio intensywnie pracuje. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiedział także, że w ostatnim czasie odbyły się objazdy po kraju kluczowych polityków PiS-u. - Decyzją lidera naszego ugrupowania w tym objeździe brały udział najważniejsze osoby naszej partii - dodał.

Zobacz wideo Zapytaliśmy, co chciałaby powiedzieć Kaczyńskiemu. "Jestem jego sąsiadką"

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości został zapytany także o formowanie list wyborczych w koalicji Zjednoczonej Prawicy. - Te decyzje będą zapadały w najbliższych tygodniach i miesiącach. Wówczas Jarosław Kaczyński, lider naszego ugrupowania, podejmie decyzję, w jakim składzie i w jakiej konfiguracji będziemy w tych wyborach startować, kto będzie miał jakie miejsce na liście - poinformował Bochenek.

Stan zdrowia prezesa Kaczyńskiego

Jak informowaliśmy niedawno, jeszcze przed Bożym Narodzeniem Jarosław Kaczyński przeszedł operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Ze szpitala miał wyjść po kilku dniach, jednak - jak dowiedział się nasz dziennikarz Jacek Gądek - prezes PiS zniósł zabieg gorzej, niż się spodziewano. Ze względu na problemy zdrowotne polityk musiał przerwać swój przedwyborczy przejazd do Polsce. Spotkania z wyborcami miał wznowić na przełomie stycznia i lutego. 

Więcej o: