Kukiz dostał miliony z budżetu, a teraz uderza w Donalda Tuska. "Obraza dla Niemców"

"Inflacja szaleje. Najbardziej podrożały majonez, jaja i Kukiz" - tak sprawę przyznania prawie 4,3 mln zł fundacji Pawła Kukiza skomentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Pod wpisem Donalda Tuska natychmiast posypały się komentarze sugerujące, że były premier "jest Niemcem". Swoją odpowiedź zamieścił również i Kukiz, który zaapelował do internautów, by nie nazywali Tuska Niemcem. "To obraza dla Niemców" - stwierdził złośliwie.
Zobacz wideo OnePlus 11, czyli wielki powrót dawnego zabójcy flagowców. Czy na pewno? [TOPtech]

7 kwietnia pisaliśmy o tym, że premier Mateusz Morawiecki miał przyznać fundacji Pawła Kukiza "Potrafisz Polsko!" prawie 4,3 mln zł dotacji z rezerwy budżetowej. Z informacji wp.pl wynika, że szef rządu zarządził to 10 lutego 2023 roku. Pieniądze mają posłużyć na działalność "Instytutu Demokracji Bezpośredniej", który jest "obywatelską kampanią edukacji społecznej na rzecz wyegzekwowania art. 4 Konstytucji". WP podkreśla, że środki przyznano z rezerwy budżetowej. Najwyższa Izba Kontroli oceniła, że to część budżetu, którą gabinet Mateusza Morawieckiego niewłaściwie dysponuje. Decyzja w sprawie przyznania środków fundacji Kukiza zapadła zaledwie cztery dni po wywiadzie, w którym przewodniczący koła poselskiego Kukiz'15 narzekał na brak pieniędzy i przypominał, że przez kilka lat dopłacał do polityki z prywatnych środków.

Donald Tusk ostro komentuje sprawę dotacji dla fundacji Kukiza. Polityk odpowiada

Sprawę dotacji rządowej dla Kukiza skomentowali dosadnie politycy opozycji, w tym Donald Tusk. Były szef Rady Europejskiej napisał na Twitterze: "Inflacja szaleje. Najbardziej podrożały majonez, jaja i Kukiz". Na wpis natychmiast zareagowali przeciwnicy lidera PO, którzy zaczęli pisać, że były premier jest Niemcem. Burzliwa dyskusja nie umknęła uwadze Pawła Kukiza:

Nie nazywajcie proszę Tuska Niemcem, bo to obraza dla Niemców! Ale jeśli już koniecznie musi być wątek niemiecki, to mówcie o nim po prostu "Wurst" (z niem. kiełbasa). Zawsze najdroższa w koszyczku i pasuje do jaj

- napisał Paweł Kukiz.

Kukiz ma wystartować z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach

W tym tygodniu "Super Express" podawał, że Paweł Kukiz najpewniej wystartuje w wyborach parlamentarnych 2023 z list Prawa i Sprawiedliwości. Były muzyk zaznaczył, że "do tej pory współpracowało im się bardzo dobrze". - A teraz zrobili jeszcze kilka kroków do przodu - podkreślił poseł, mówiąc o partii Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że wchodząc do polityki, Kukiz współpracował z Polskim Stronnictwem Ludowym. Ostatecznie umowę koalicyjną podpisał z Prawem i Sprawiedliwością. Kukiz wielokrotnie groził partii Kaczyńskiego, że przestanie z nią głosować, a nawet podawał konkretne daty, kiedy jego ultimatum powinno zostać spełnione, jednak w ostatniej rozmowie z "Super Expressem" polityk chwalił współpracę z PiS-em i przyjęte wspólnie ustawy, m.in. tę o referendach lokalnych, która jest teraz w Senacie, ustawę antykorupcyjnę, o uprawie marihuany leczniczej i o sprzedaży bezpośredniej dla rolników.

Więcej o: