Jarosław Kaczyński o "niebywałym ataku na rodzinę Elżbiety Witek". "Niegodne działanie"

- Niebywały atak na rodzinę marszałek Sejmu Elżbiety Witek jest dowodem, że nasi konkurenci polityczni i stojące za nimi media przekroczyli kolejną granicę przyzwoitości - przekazał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odniósł się w ten sposób do publikacji na temat męża marszałkini Sejmu.
Zobacz wideo Siemoniak: Ukrainie potrzebne są Zachodnie samoloty, ale nie powinno to być tylko Polską sprawą

Słowa Jarosława Kaczyńskiego przytacza Polska Agencja Prasowa. - Czynienie zarzutu z powodu tego, iż pani marszałek Elżbieta Witek, jako kochająca żona od dłuższego czasu walczy o życie i zdrowie swojego ciężko chorego męża, i wykorzystywanie tych informacji do walki politycznej jest po prostu działaniem niegodnym i zasługującym na najtwardsze słowa potępienia - przekazał Kaczyński. Jak dodał, pragnie "wyrazić serdeczne wsparcie dla pani marszałek w tych trudnych chwilach". - Jako parlamentarzyści i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości chcemy dodać pani marszałek siły i otuchy w tej trudnej walce o życie i zdrowie jej męża - powiedział. W ocenie Kaczyńskiego "niebywały atak na rodzinę pani marszałek Elżbiety Witek jest dowodem na to, że konkurenci polityczni i stojące za nimi media przekroczyli po raz kolejny granicę przyzwoitości".

Elżbieta Witek oburzona publikacją Radia Zet. Dziennikarze: Nie zgadzamy się z zarzutami 

W związku z publikacją Radia Zet informacji o okolicznościach leczenia jej męża w szpitalu w Legnicy marszałkini Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała wstąpienie na drogę prawną  Według opublikowanego w czwartek artykułu do prokuratury w Legnicy wpłynęło zawiadomienie rodziny pacjentki, która zmarła, czekając na miejsce na oddziale intensywnej terapii w tym szpitalu. W zawiadomieniu rodzina zmarłej twierdzi, że mąż Witek od wielu miesięcy przebywa na tym oddziale, a powinien być objęty leczeniem paliatywnym. Elżbieta Witek w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych podkreśliła, że jej mąż od dwóch lat jest w ciężkim stanie zdrowotnym wymagającym ciągłej interwencji szpitalnej. "Leży w swoim rejonowym szpitalu w Legnicy. Lekarze od dwóch lat starają się o uratowanie jego życia. Nigdy nie zabiegałam o żadne specjalne traktowanie męża, ani o przeniesienie ze szpitala rejonowego, ani o inne ekstraordynaryjne środki przysługujące mnie oraz mojej rodzinie z mocy ustawy w związku z pełnionym urzędem. Wszelkie kwestie medyczne zostawiam lekarzom ze szpitala w Legnicy, do których mam pełne zaufanie i szacunek za ich pracę. Decyzje dotyczące przebiegu leczenia i procedur są wyłączną prerogatywą zespołu medycznego szpitala" - napisała marszałkini. Na oświadczenie Witek zareagowali - także w oświadczeniu - autorzy publikacji, Radosław Gruca i Mariusz Gierszewski. "Nie zgadzamy się z zarzutami przedstawionymi przez panią Marszałek Elżbietę Witek w jej oświadczeniu. Nasz artykuł został przygotowany z zachowaniem dziennikarskiej staranności. Uważamy również, że dyskusja powinna się obecnie skupić nad istotą opisanego przez nas problemu" - napisali.

Więcej o: