Nieoficjalnie: PiS ma problem ze zdrowiem Kaczyńskiego. "Komplikacje"

Prawo i Sprawiedliwość ma poważny problem - donosi Onet. Chodzi o stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego, który wciąż nie wrócił na swoją przedwyborczą trasę. Operacja stawu kolanowego miała bowiem nie pójść tak, jak zakładano, polityk miał również przejść sepsę. Rzecznik PiS dementuje jednak te doniesienia.

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem Jarosław Kaczyński przeszedł operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Ze szpitala miał wyjść po kilku dniach, jednak - jak dowiedział się nasz dziennikarz Jacek Gądek - prezes PiS zniósł zabieg gorzej, niż się spodziewano. Ze względu na problemy zdrowotne polityk musiał przerwać swój przedwyborczy przejazd do Polsce. Spotkania z Polakami miał wznowić na przełomie stycznia i lutego. Tak się nie stało, nie tylko ze względu na ostry ból kolana, ale także - o czym informował Onet - przez znaczne osłabienie organizmu po sepsie, którą Kaczyński miał przejść po operacji w wyniku zakażenia gronkowcem.

Zobacz wideo Uczestniczka spotkania skradła Tuskowi show! Tusk: Miłość nie wybiera

Nieoficjalnie: Po operacji kolana miały pojawić się komplikacje

Onet podkreśla, że Kaczyński wciąż boryka się z problemami zdrowotnymi. Sztabowcy partyjni "musieli pogodzić się z faktem, że prezes nie wróci w pełni do przerwanego objazdu po kraju". Ulec zmianie musi też kalendarz przedwyborczych aktywności polityka. Portal zaznacza, powołując się na swoje źródła w kierownictwie PiS, że operacja stawu kolanowego nie powiodła się tak, jak zakładano. Miały się pojawić "komplikacje", które nie pozwalają Kaczyńskiemu na dużą aktywność fizyczną. Dlatego też - podaje Onet - prezesa mają zastąpić inni politycy partii rządzącej i to oni mają dokończyć rozpoczęty przez swojego szefa objazd po Polsce. Jarosław Kaczyński ma jednak uczestniczyć w najważniejszych spotkaniach i konwencjach, które po świętach będą odbywały się w całej Polsce.

We wtorek do nieoficjalnych informacji nt. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego odniósł się rzecznik PiS. "W związku z pojawiającymi się medialnymi doniesieniami informuję, iż poza dłuższą rekonwalescencją, po zaplanowanej uprzednio operacji, p. prezes Jarosław Kaczyński NIE PRZECHODZIŁ sepsy" - napisał Rafał Bochenek. "Wszelkie medialne spekulacje w tej sprawie są nieprawdziwe" - dodał.

Wcześniej o stanie zdrowia prezesa PiS mówili też inni politycy z jego partii. - To są tematy, które są tematami prywatnymi, więc nie będę o nich tu dyskutował. Natomiast wszelkie te dywagacje są funta kłaka warte. Pan prezes wróci na trasę kampanijną zaraz po świętach - podkreślił sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

- Miał rzeczywiście problemy po tym zabiegu [operacji kolana - red.]. Miał takie jakby początki sepsy - powiedział z kolei na antenie Radia ZET Marek Suski. Dopytywany, czy antybiotyki zadziałały i prezes PiS ma się już dobrze, odparł: "Jak widać, jest zdrowy i pełen sił do walki".

Więcej o: