2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, a zarazem Niedzielę Palmową, w całej Polsce odbyły się marsze papieskie.
Najsilniejsza reprezentacja polityków była oczywiście w Warszawie na Narodowym Marszu Papieskim. W stolicy zjawili się (pogrubione nazwiska to członkowie Solidarnej Polski): minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, prezeska Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, sędzia TK Stanisław Piotrowicz, senatorka Maria Koc, europoseł Joachim Brudziński i posłowie Dariusz Olszewski, Dominika Chorosińska, Antoni Macierewicz, Marek Suski i Zbigniew Gryglas. Na trasie przemarszu do pochodu dołączył prezydent Andrzej Duda.
Zmotywowani do uczestnictwa byli szczególnie politycy Solidarnej Polski. Niemal wszyscy z 20 posłów partii Ziobry, dwoje europosłów i dwóch wicewojewodów brało udział w marszach papieskich. Niektórym śmiałkom udało się nawet wziąć udział w więcej niż jednym pochodzie. Sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Kowalski zdołał dotrzeć na marsz w Opolu i marsz w Kędzierzynie-Koźlu, a na koniec pojawił się jeszcze na koncercie w Nysie i uroczystościach w Głubczycach.
Z kolei Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski był na marszu w Biłgoraju, ale wcześniej brał też udział w rocznicowych uroczystościach we wsi Białka.
Przy motywacji zwłaszcza Janusza Kowalskiego udział innych polityków tylko w jednym marszu wydaje się niemal skromny.
Oto których polityków Solidarnej Polski można było spotkać w poszczególnych miastach: