Aktorka i posłanka PiS Dominika Chorosińska na szkoleniu wojskowym. Marianna Schreiber radzi

Posłanka PiS, która w przeszłości występowała też w popularnym, polskim serialu "M jak Miłość" przekazała, że bierze udział w szkoleniu wojskowym. Post Dominiki Chorosińskiej skomentowała Marianna Schreiber, która postanowiła podzielić się z nią cennymi radami.

Dominika Chorosińska z domu Figurska zyskała rozpoznawalność jako aktorka, dzięki rolom teatralnym i telewizyjnym, a zwłaszcza dzięki występowi w serialu "M jak Miłość". Obecnie Chorosińska angażuje się w politykę. W 2018 roku została radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w 2019 roku, udało jej się zdobyć mandat posłanki na IX kadencję Sejmu. Chorosińska startowała z ostatniego miejsca listy PiS w obwodzie podwarszawskim zdobywając 9 596 głosów.

Zobacz wideo Ukraińskie załogi szkolone na brytyjskich czołgach Challenger 2

Polityczka PiS i była aktorka "M jak Miłość" wstawiła zdjęcie w mundurze. "To duma i zobowiązanie"

Dominika Chorosińska poinformowała na Twitterze, ze bierze udział w szkoleniu wojskowym. "Kolejny dzień szkolenia wojskowego. Nosić mundur Wojska Polskiego to duma i zobowiązanie. Chylę czoła przed Wojskiem Polskim" - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączyła swoje zdjęcie w mundurze. 

Dominika Chorosińska Dominika Chorosińska tłumaczy: Jako humanistka nie mam głowy do cyfr

Na wpis polityczki zareagowała Marianna Schreiber, żona ministra z PiS Łukasza Schreibera, która niedawno zakończyła podobne, 28-dniowe szkolenie. Schreiber została skierowana do Jednostki Wojskowej nr 14 przy ul. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie.

"Pani Poseł, wielki szacunek! Jako osoba, która dopiero skończyła szkolenie DZSW, podpowiem, żeby Pani Poseł nie popełniała błędów - jak ja na samym początku. Proszę pamiętać o regulaminowym wyglądzie zewnętrznym: zero make-up i kołnierz munduru proszę położyć i zapiąć ostatnie guziki" - napisała Marianna Schreiber.

Więcej o: