Poseł PiS Marek Zagórski zrezygnował z mandatu. Nieoficjalnie: Ma zostać prezesem państwowej spółki

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu - podaje portal i.pl. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma on teraz zostać prezesem Krajowej Grupy Spożywczej.

Informację o rezygnacji Marka Zagórskiego z poselskiego mandatu podał portal i.pl. Serwis potwierdził te doniesienia u polityka, a także przekazał, że ma on teraz zostać prezesem Krajowej Grupy Spożywczej. Kilka dni temu koniec prac nad tą nową spółką zapowiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jacek Sasin, szef resortu aktywów państwowych. Grupę ma tworzyć 15 spółek wiodących w produkcji żywności. Powołanie spółki - w przekonaniu PiS - ma służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski na rynkach rolno-spożywczych. Miejsce Zagórskiego w Sejmie może zająć teraz Iwona Kurowska, obecna dyrektorka w centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS).

Zobacz wideo Piotr Müller chwali decyzję KE o dofinansowaniu dla rolników, jednak dodaje: To są środki niewystarczające

Kim jest Marek Zagórski? Poseł PiS zrezygnował z mandatu

Marek Zagórski jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie skończył pedagogikę. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku bankowość i finanse w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Polityk był posłem przez trzy kadencje. Po raz pierwszy do Sejmu wszedł z listy Platformy Obywatelskiej, potem był posłem niezrzeszonym, a w 2015 roku startował już z listy Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił też funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2006-2007), Ministerstwie Skarbu Państwa (2015-2016) oraz w Ministerstwie Cyfryzacji (2016-2018). Później, w latach 2018-2020, był szefem resortu cyfryzacji. W latach 2020-2021 był z kolei sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

Więcej o: