Kielce. Podczas klasowej wycieczki uczniowie ukradli "jedyną taką statuetkę w Polsce" wartą 100 tys. zł

Aleksandra Boryń
Podczas wiosennych targów przemysłowych w kieleckim ośrodku wystawienniczym doszło do kradzieży aluminiowej figurki konia. Właściciel skradzionego przedmiotu wycenił go na około 100 tys. złotych. Policja ustaliła, że sprawcami są dwaj nastolatkowie, którzy zwiedzali targi podczas wycieczki szkolnej.

W piątek jeden z właścicieli stoiska na wiosennych targach przemysłowych w Kielcach zgłosił kradzież aluminiowej figurki konia. Skradziony przedmiot był częścią statuetki. Wartość utraconego mienia została wyceniona na 100 000 złotych, gdyż jak się okazało, była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło 3 miesiące.

Zobacz wideo 45-latek został przyłapany na kradzieży gadżetów erotycznych. Dla niepoznaki przebrał się za kobietę

Kielce. Uczniowie dokonali kradzieży podczas szkolnej wycieczki

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach, którzy ustalili, że złodziejami było dwóch nastolatków. 16-latek i 18-latek ukradli przedmiot podczas szkolnej wycieczki. Nastolatkowie wraz z innymi uczniami szkoły z powiatu mieleckiego zwiedzali wystawy na targach i właśnie wtedy dokonali kradzieży. W związku z tym, że byli oni mieszkańcami powiatu mieleckiego, kieleccy policjanci, zwrócili się do mundurowych z tamtejszej jednostki o pomoc w ich zatrzymaniu. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali nastolatków. W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela - informuje policja świętokrzyska. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16-latka sprawa będzie się toczyć w sądzie rodzinnym, natomiast jego starszy kolega z racji osiągnięcia pełnoletniości, odpowie przed sądem jako dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśliła policja.

Więcej o: