Cymański o Witek i Szydło: Ja bym marzył, żeby jedna była premierem, a druga prezydentem

- Jestem pod wrażeniem Elżbiety Witek i Beaty Szydło. Ja bym marzył, żeby jedna była premierem, a druga prezydentem - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. Jak dodał, nie martwią go wzrosty poparcia dla Konfederacji, bardziej marwiłyby go wzrosty w sondażach dla Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymańsk

- Czy raduje się pan na wizję koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Konfederacją? - pytał Gądek.

- Ja uważam, że takie pytania i rozważania można prowadzić po wyborach - odparł Tadeusz Cymański. 

- Dobry polityk, takie rozważania prowadzi przed wyborami - wtrącił prowadzący.

- To ja nie jestem dobrym politykiem. To są rozważania, które można robić w myślach, a nie w poważnych mediach - dodał polityk.

- Chcemy mieć samodzielną większość i zrobimy to - zapewniał.

Jak dodał, nie martwią go wzrosty poparcia dla Konfederacji, bardziej martwiłyby go wzrosty w sondażach dla Koalicji Obywatelskiej. Polityk przekonywał, że jest wiele spraw, które łączą Zjednoczoną Prawicę i Konfederację.

Cymański o E. Witek i B. Szydło: Ja bym marzył, żeby jedna była premierem, a druga prezydentem

- Twarzą prospołecznej polityki PiS-u była Beata Szydło, dzisiaj europosłanka z ambicjami na powrót do kancelarii premiera lub do pałacu prezydenckiego. Czy w pana ocenie powinna zostać (po ewentualnych wygranych wyborach) nową/starą panią premier? 

- Nie wiem czy premier, ale mamy dwie znakomite panie. Mówię o Elżbiecie Witek i o Beacie Szydło - odpowiedział polityk Solidarnej Polski.

- Obserwuję ogromny progres marszałkini Witek, ale też obu Pań. Ja bym marzył, żeby jedna była premierem, a druga prezydentem - dodał. - Są na tyle dobre, że mogłyby się zamieniać, a nawet losować - podkreślał. 

Tadeusz Cymański uważa także, że Zjednoczona Prawica może wygrać wybory, jeśli będzie ciężko pracować. - Warto głosować na szczęściarzy, a nam szczęście sprzyja niesamowicie. Szczęście się szybko męczy, ale szczęście Zjednoczonej Prawicy ma końskie zdrowie. Niezmordowane jest - zapewniał. 

Papież Jan Paweł II w Częstochowie w 1991 r. Ekke Overbeek: Karol Wojtyła systematycznie księżom wybaczał

Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem Tadeusz Cymański

Tadeusz Cymański został posłem z ramienia AWS w 1997 r. W 2001 r., 2005 r. i 2007 uzyskiwał mandat z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2009 r. został eurodeputowanym.

Dwa lata później został wykluczony z PiS, współtworzył potem Solidarną Polskę. W 2015 r. i 2019 r. ponownie uzyskał mandat posła na Sejm RP.

Zdjęcie ilustracyjne Dwa zabójstwa w Wielkopolsce. Trwa policyjna obława za sprawcą

Więcej o: