Kaczyński przeszedł sepsę? Sobolewski rozwiewa wątpliwości na temat stanu zdrowia prezesa PiS

- Wszelkie te dywagacje są funta kłaka warte - powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany o doniesienia medialne na temat stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. - Po świętach pan prezes wróci na trasę - podkreślił.
Zobacz wideo PO wygra sama wybory? Tusk: Proszę pytać tych, co nie wyciągają wniosków z poparcia 7-6 proc.

W zeszłym tygodniu Onet, powołując się na źródła w Prawie i Sprawiedliwości, poinformował, że Jarosław Kaczyński tuż po operacji kolana miał przejść sepsę. - Na szczęście sepsę szybko udało się zdiagnozować, co pozwoliło wdrożyć odpowiednie i skuteczne szpitalne leczenie - podkreślił w rozmowie z portale jeden z najbliższych współpracowników polityka. - Prezes Kaczyński powinien powrócić w pełni do swoich obowiązków w połowie kwietnia po Wielkanocy - dodał.

O konieczności przerwania przedwyborczego objazdu po kraju zdecydować miał również ostry ból kolana, który wciąż towarzyszy Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jak dowiedział się na początku roku nasz dziennikarz Jacek Gądek, prezes PiS zniósł operację gorzej niż się spodziewano.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Sławomir Mentzen, 2022 Mentzen w kolejnym agresywnym nagraniu. Wymienia los poprzednich wicepremierów

Sobolewski: Te dywagacje są funta kłaka warte

O te doniesienia został zapytany sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości. - To są tematy, które są tematami prywatnymi, więc nie będę o nich tu dyskutował. Natomiast wszelkie te dywagacje są funta kłaka warte - powiedział na antenie Radia Plus Krzysztof Sobolewski. - Pan prezes wróci na trasę kampanijną zaraz po świętach - dodał.

Dopytywany o to, czy sepsy nie było, odparł: "Nie będę tego komentował. (...) Zostawmy to. Po świętach pan prezes wróci na trasę, natomiast te wszelkie doniesienia są funta kłaków warte".

Paweł Jabłoński Wiceszef MSZ: Strona izraelska pytała nas o reformę sądownictwa

Więcej o: