Fogiel pytał na TikToku, za co ludzie nienawidzą PiS. Nagranie zniknęło z platformy

- Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? - pytał w ubiegłym tygodniu na TikToku poseł tej partii Radosław Fogiel. Pod nagraniem ukazały się tysiące krytycznych komentarzy. Jak przekazał w sobotę parlamentarzysta, materiał został usunięty. "Mam nadzieję, że uda się to odwrócić" - dodał.

Poseł PiS Radosław Fogiel w opublikowanym w ubiegły weekend krótkim filmiku na TikToku zapytał użytkowników, "za co tak naprawdę nienawidzą PiS-u".

- Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości? Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat. Chętnie posłucham, konkrety, w komentarzach - powiedział.

Zobacz wideo Szrot: To, że Prezydent musi ciągle czekać na rozpatrzenie swojego wniosku przez TK nie jest zjawiskiem dobrym

Pod nagraniem pojawiły się tysiące komentarzy. Wymieniano m.in. wysoką inflację, rosnące raty kredytów, wyraźnie rozbudowaną pomoc socjalną i finansowanie mediów publicznych.

"Upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, fatalne podejście do szkolnictwa" - napisał jeden z użytkowników.

"Karanie zaradnych i pracujących, nagradzanie bezrobotnych i leniwych. Drożyzna największa od lat, ustawy uderzające w wolność" - wskazał inny.

"Za co nienawidzicie PiS-u?". Nagranie zniknęło z TikToka

- Nie oczekiwaliśmy, że ktoś będzie nas chwalił i głaskał po główce - mówił Radosław Fogiel przed kilkoma dniami w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News. Zaznaczył, że partia do tych komentarzy będzie się odnosić.

Pierwsza odpowiedź ugrupowania została umieszczona na TikToku w sobotę, dotyczyła opieki psychiatrycznej. Tego samego dnia poseł PiS poinformował na Twitterze, że nagranie z pytaniem o to, za co ludzie nienawidzą PiS-u, zostało usunięte.

Poseł PiS Radosław Fogiel Fogiel pyta: "Za co nienawidzicie PiS?" Dostał tysiące odpowiedzi

"Dzisiaj opublikowaliśmy pierwsze odpowiedzi na komentarze użytkowników Tik Toka. I dzisiaj z jakiegoś powodu Tik Tok usunął bez możliwości odwołania oryginalne nagranie, a wraz z nim tysiące komentarzy, na które chcieliśmy odpowiadać" - przekazał Radosław Fogiel.

"Mam nadzieję, że uda się to odwrócić" - dodał.

TikTok jako przyczynę miał wskazać "naruszenie zasad społeczności".

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: