Tusk skomentował mecz Polska-Czechy. Nie obyło się bez szpileczki. Na widowni rozległ się śmiech

Przewodniczący PO Donald Tusk podczas sobotniego wystąpienia na Campus Academy w Sosnowcu nawiązał krótko do piątkowego meczu Polska-Czechy, zakończonego porażką reprezentacji naszego kraju. Komentarz polityka wywołał na sali salwę śmiechu.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w sobotę przed południem pojawił się na wydarzeniu Campus Academy organizowanym w Sosnowcu. W ramach trzydniowej edycji Campus Academy odbywają się panele eksperckie, debaty i bloki warsztatowe.

Zobacz wideo Wybory odbędą się 15 października? Szrot: Skąd ten pomysł z tą datą?

Tusk przekazał, że od dziewięciu dni odbywa spotkania w województwie śląskim, a Koalicja Obywatelska odwiedziła w tym czasie 36 powiatów.

- Odwiedziłem nawet kibica Ruchu Chorzów i jego dwóch małych synków. Planowaliśmy nawet razem obejrzeć mecz, ale miałem jeszcze jedno spotkanie i szczęśliwie ominął mnie początek meczu - stwierdził.

Na sali rozległ się śmiech. - Zdążyliśmy pokopać piłkę z chłopakami w mieszkaniu - dodał Donald Tusk.

Mecz Polska-Czechy. Porażka polskiej reprezentacji

Polska przegrała w piątek w Pradze z Czechami 1:3 w pierwszym meczu grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Spotkanie było debiutem Portugalczyka Fernando Santosa w roli selekcjonera Polaków. Bramki dla Czech zdobywali: Ladislav Krejcí (1'), Tomáš Cvancara (3') i Jan Kuchta (64'). Gola dla Polski strzelił Damian Szymański (88').

W poniedziałek Polska zagra w Warszawie z Albanią.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: