TVP Info działa na nerwy już nawet niektórym wyborcom PiS. Co czwarty chce gruntownych zmian w stacji

Blisko połowa badanych uważa, że nie należy likwidować TVP Info, a gruntownie zreformować i odpolitycznić tę stację - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Najwięcej zwolenników obecnego kształtu TVP Info znaleziono wśród wyborców PiS. Niemal 6 na 10 z nich jest zdania, że w tej stacji nie należy zmieniać nic.

Uczestnikom sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski zadano pytanie o to, co należy zrobić ze stacją TVP Info w obecnym kształcie.

46 proc. badanych uznało, że stację należy gruntownie zreformować i odpolitycznić. 21,1 proc. opowiada się za całkowitą likwidacją. 23,2 proc. uważa, że nie należy zmieniać nic. Blisko 10 proc. nie ma zdania.

Zobacz wideo Rzecznik PSL: Tusk mówi o jednej wielkiej wspólnej liście, a taka jest niemożliwa

Biorąc pod uwagę tylko wyborców Prawa i Sprawiedliwości, 59 proc. jest za tym, by TVP Info pozostało w obecnym kształcie. Jednocześnie 27 proc. chciałoby odpolitycznienia tego kanału.

7 proc. zwolenników partii Jarosława Kaczyński chce likwidacji TVP Info, a drugie 7 proc. udzieliło odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć".

TVP Info. Co powinno stać się z kanałem informacyjnym TVP?

W przypadku wyborców opozycji na odpowiedź dotyczącą zreformowania stacji wskazało 61 proc. badanych. 32 proc. domaga się likwidacji, 5 proc. - pozostawienia w obecnym kształcie, a 2 proc. nie ma zdania.

Wyborcy niezdecydowani są mniej skrajni - 45 proc. nie oczekuje żadnych zmian, co czwarty chce gruntownych reform, a 16 proc. - likwidacji. 14 proc. nie ma zdania.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Badanie przeprowadzono w dniach 14-16 marca metodą CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) i CAWI (wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej) na próbie 1000 osób.

W marcu Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy o opłatach abonamentowych. Konsekwencją przyjęcia projektu byłaby likwidacja TVP Info.

TVP Info (zdjęcie ilustracyjne) TVP Info i abonament do likwidacji? Sejm podjął decyzję

Więcej o: