Książę William w Polsce. Znamy program nieoczekiwanej wizyty następcy brytyjskiego tronu

W środę z nieogłaszaną wcześniej wizytą do Polski przybył książę William. Następca brytyjskiego tronu spotkał się z żołnierzami w Rzeszowie, w czwartek ma pojawić się m.in. w Pałacu Prezydenckim.

W środę książę William wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem złożył wizytę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Tam spotkał się z polskimi i brytyjskimi żołnierzami.

Następca brytyjskiego tronu napisał potem na Twitterze, że "usłyszał od nich o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy". "W imieniu nas wszystkich - dziękuję" - dodał.

Zobacz wideo Rzecznik PSL: Tusk mówi o jednej wielkiej wspólnej liście, a taka jest niemożliwa

Jeszcze na środowy wieczór zaplanowano wizytę księcia Williama w centrum zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, w którym przebywa około trzystu kobiet i dzieci. Tam ma spotkać się też z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Jest to o tyle ciekawe, że spotkanie z Trzaskowskim odbędzie się przed spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą.

Książę William z wizytą w Polsce

Drugiego dnia wizyty książę William złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie spotka się z prezydentem Dudą, któremu podziękuje za gościnność Polaków wobec Ukraińców, którzy przybyli do Polski po rozpoczęciu rosyjskiej agresji.

"Wizytę zakończy spotkanie następcy brytyjskiego tronu z Ukraińcami, którzy po wybuchu wojny osiedlili się w Warszawie. Opowiedzą oni księciu Williamowi o swoich doświadczeniach związanych z życiem w nowym miejscu" - napisano w oświadczeniu brytyjskiego dworu. Do tego spotkania ma dojść w Hali Koszyki.

Książę William w Polsce Książę William z wizytą w Polsce. Spotkał się żołnierzami

Więcej o: