Forum Rolnicze w Jasionce. Minister Kowalczyk obrzucony jajami. W tle: Judasze! Judasze!

Podczas V Europejskiego Forum Rolniczego w podrzeszowskiej Jasionce wybuchła awantura. Gdy minister rolnictwa Henryk Kowalczyk miał zabrać głos, widownia zaczęła rzucać w polityka jajami. Interweniowała policja.

W Jasionce (woj. podkarpackie) w środę (22 marca) rozpoczęło się V Europejskie Forum Rolnicze. W dwudniowej imprezie udział bierze m.in. wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk i komisarz ds. rolnictwa UE Janusz Wojciechowski. Szef resortu nie został zbyt ciepło przyjęty. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo „Wszystkie formacje poprą wniosek o odwołanie ministra Kowalczyka"

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce. "Słychać gwizdy, poleciały jajka"

Obecny na widowni Tomasz Buczek (działacz Konfederacji) zaczął krzyczeć: "Kowalczyk nie ma prawa zabierać głosu na Podkarpaciu" - donosi portal gospodarczy. "Judasze! Judasze!" - wtórował mu tłum. Protestujący założyli żółte kamizelki z napisami: "Oszukana wieś".

"Incydent na Europejskim Forum Rolniczym przed wystąpieniem wicepremiera i ministra rolnictwa, Henryka Kowalczyka. Grupa mężczyzn skanduje 'Judasze', słychać gwizdy. Interweniuje ochrona, w stronę wicepremiera poleciały jajka" - napisał na Twitterze dziennikarz Tok FM, Tomasz Fenske. 

Jajka rozbijały się o podłogę na scenie. Henryk Kowalczyk musiał wykonywać uniki. Awantura na sali trwała kilkanaście minut. Skandujące osoby wyprowadziła policja. Cały incydent można zobaczyć na udostępnionej transmisji. 

 

Protest rolników (zdjęcie ilustracyjne) Rolnicy zablokują granicę z Ukrainą, zamiast protestować w całym kraju

Targi Agrotech w Kielcach: "Judasze", "złodzieje"...

To nie pierwszy raz, kiedy Henryk Kowalczyk został wygwizdany. 18 marca na targach Agrotech w Kielcach rolnicy kierowali pod jego adresem oraz innych przedstawicieli władz wulgarne okrzyki, m.in.: "spier.... dziadu", "Judasze", "złodzieje". Więcej na ten temat w artykule:

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk Sprzeciw rolników wobec importu zboża z Ukrainy. Ewakuacja ministra

Więcej o: