Daniel Obajtek o pracy w PKN Orlen: To była polityczna propozycja. "Tak, jestem członkiem PiS"

Daniel Obajtek w wywiadzie dla Onetu powiedział, że "niczego nie udaje" i przyznał, że jest menedżerem z nadania Prawa i Sprawiedliwości. Dalej zdradził, czy planuje start w przyszłych wyborach parlamentarnych i wyjaśnił, dlaczego wycofał tygodnik "Nie", na okładce którego znalazł się wizerunek Jana Pawła II.

Prezes PKN Orlen w rozmowie z dziennikarzem Onetu został poproszony o komentarz do jego własnych słów dotyczących tego, że nie jest menedżerem z rynku, tylko menedżerem z nadania Prawa i Sprawiedliwości. - Bo to prawda. Niczego nie udaję. Nie będę hipokrytą, jak wielu moich poprzedników na tym stanowisku - stwierdził Daniel Obajtek. 

Zobacz wideo Co wpływa na ceny paliw na stacjach Orlenu?

Daniel Obajtek o pracy w PKN Orlen. "Ta funkcja została mi zaproponowana"

Obajtek dalej dowodził, że PKN Orlen to duża spółka, która jest mocno uzależniona od kwestii, które pozostają w gestii państwa. - Nie da się Orlenu odciąć od polityki, zwłaszcza że to politycy tworzą programy gospodarcze, a działania naszej spółki, żeby były skuteczne, muszą być spójne z wizją na gospodarkę. Tak, jestem członkiem PiS. Mam prawo być w tym obozie - przekazał. 

Daniel Obajtek zaprzeczył jednak temu, by planował start w najbliższych wyborach parlamentarnych z ramienia PiS. - Nie mam żadnych aspiracji politycznych, bo gdybym je miał, to już bym był w polityce. Miałem na to osiem lat - odpowiedział. Na pytanie o to, czy starał się o posadę prezesa Orlenu odpowiedział: - Nie, ta funkcja została mi zaproponowana. - Mogę potwierdzić, że to była polityczna propozycja - przyznał, jednak nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy oferta została przedstawiona przez Jarosława Kaczyńskiego

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Marian Banaś. Zdjęcie archiwalne NIK przez 3 godziny przesłuchiwał Obajtka. Banaś: Kulturalnie wyjaśniał

Usunięcie wydania tygodnika "Nie" ze stacji PKN Orlen. "Ludzie do nas dzwonili. Dalej dzwonią. I ja się z nimi zgadzam"

Obajtek dalej stwierdził, że usunięcie ze stacji PKN Orlen tygodnika "Nie", na którym znalazł się kolaż z wizerunkiem Jana Pawła II, nastąpiło przez to, że "była nieprzyzwoita". - I to nie tylko w mojej opinii, ale przede wszystkim w opinii naszych klientów. Bardzo wielu z nich interweniowało u nas w tej sprawie. (...) Ludzie do nas dzwonili. Dalej dzwonią. I ja się z nimi zgadzam, nasi pracownicy zresztą też. Tam była przybita lalka symbolizująca dziecko do krzyża - stwierdził. 

Cały wywiad udostępniony pod tytułem "Obajtek wystartuje w wyborach? 'Nie da się Orlenu odciąć od polityki'" do przeczytania na stronie Onet.pl.

Poczta Polska i Orlen wycofują ze sprzedaży numer tygodnika 'Nie' z Janem Pawłem II Tygodnik "NIE" odpowiada Obajtkowi nową okładką i pozwem. "Nie lękamy się"

Więcej o: