Poseł PiS zadał jedno pytanie i wywołał LAWINĘ komentarzy. "Długo nad tym myślałeś, mistrzu?"

- Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? - zapytał otwarcie na TikToku poseł Radosław Fogiel. Internet szybko został zalany komentarzami. "Za ustawy o aborcji, upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, brak rozgraniczenia kościoła od państwa" - to tylko niektóre wpisy.

Politycy PiS ruszyli w Polskę, aby spotykać się z mieszkańcami i pokazać dotychczasowe osiągnięcia rządu. Jednocześnie przekonują, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra nadchodzące wybory parlamentarne, to w Polsce będzie jeszcze lepiej. Nie obywa się bez ataków słownych na konkurencyjne partie polityczne. PiS prowadzi również swego rodzaju kampanię w sieci - między innymi na TikToku.

Zobacz wideo Fogiel usprawiedliwia brak środków z UE: Nie można obrażać się na rzeczywistość

Radosław Fogiel pyta, za co Polacy nienawidzą PiS. Dostał tysiące odpowiedzi. "Inflacja, raty kredytów"

Poseł PiS Radosław Fogiel w opublikowanym w sobotę krótkim filmiku postanowił zadać internautom konkretne pytanie. - Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? - spytał.

Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości? Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat. Chętnie posłucham, konkrety, w komentarzach. Za co tak naprawdę nienawidzicie PiSu?

- zapytał ponownie.

Można powiedzieć, że Radosław Fogiel dopiął swego - od momentu publikacji pod nagraniem pojawiło się ponad 5100 komentarzy. Internauci są zgodni - wymienili przede wszystkim wysoką inflację, rosnące raty kredytów, wyraźnie rozbudowaną pomoc socjalną i finansowanie mediów publicznych.

Radosław Fogiel "Willa plus". Fogiel o dotacjach: Dajemy szansę, żeby powstawało coś nowego

"Upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, fatalne podejście do szkolnictwa" - czytamy, a to wciąż nie koniec. Inni wymieniają brak rozgraniczenia kościoła od państwa, reformy ministra Czarnka. "Karanie zaradnych i pracujących, nagradzanie bezrobotnych i leniwych. Drożyzna największa od lat, ustawy uderzające w wolność" - pisze kolejny internauta.

Polacy wymieniają, za co nienawidzą PiS

W innym komentarzu czytamy: "Za brak odpowiedzialności za swoje rządy i zwalanie wszystkiego na złego Tuska, Putina i UE". Kolejna internautka wylicza: "Za ustawy o aborcji, za zły system podatkowy dla małych firm, za zbyt duże ceny mandatów". "Za 70 mln zł i wybory, które się nie odbyły" - pisze kolejny.

Radosław Fogiel Fogiel o nominacji Kurskiego: PiS nie miał z tą decyzją nic wspólnego

Jedna z użytkowniczek TikToka wskazuje, że "PiS próbuje być młodzieżowy". Faktycznie - poseł PiS Radosław Fogiel zamiast garnituru założył podkoszulek, miał na sobie rozpiętą koszulę, a początek filmiku pokazuje fragment koncertu "Maty". Osoba prowadząca profil Prawo i Sprawiedliwość na TikToku odpowiedziała: "PiS nie próbuje [być młodzieżowy - przyp. red.]. PiS jest!".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne tysiące komentarzy zalały Twittera i Facebooka. Swój wpis w tym temacie zamieścił "Tygodnik NIE". "Jest w tym pewien urok, że PiS próbuje przekonać do siebie młodych na TikToku tym, że wprowadził 13. i 14. emeryturę" - czytamy.

"Długo nad tym myślałeś, mistrzu? Rozumiem, że teraz siedzisz i czytasz te komentarze, o które się dopraszałeś, i nareszcie wiesz, za co" - skomentowała posłanka Nowej Lewicy Anna Maria Żukowska.

Więcej o: