Śmierć syna posłanki PO. Rada Programowa Radia Szczecin wydała uchwałę. Uderza w Duklanowskiego

Rada Programowa Radia Szczecin przyjęła uchwałę, w której krytykuje "sposób i czas przygotowania materiału" przez redaktora naczelnego stacji, Tomasza Duklanowskiego. Chodzi o materiał o pedofilu Krzysztofie F., gdzie opisano szczegóły sprawy, które - jak wskazuje część mediów - pozwoliły zidentyfikować, kto padł ofiarą sprawcy.

Uchwała Rady Programowej Radia Szczecin nie jest dostępna na stronie stacji. Na Twitterze opublikował ją senator PO Stanisław Gawłowski. Jak czytamy, na wstępie dokumentu podkreślono, że "Rada Programowa z ogromnym smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci syna parlamentarzystki Pani Magdaleny Filiks". 

W dalszej części uchwały pojawiła się krytyka materiału Tomasza Duklanowskiego: "Rada Programowa jako organ opiniodawczo-doradczy w sprawach programowych krytycznie ocenia czas i sposób przygotowania materiału przez Redaktora Naczelnego Tomasza Duklanowskiego z dnia 29.12.2022 r.". 

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, czwartkową uchwałę przegłosowano w stosunku głosów 8:7.

Zobacz wideo Ociepa o paskach TVP Info ws. śmierci Mikołaja Filiksa: Te paski są reakcjami na akcję

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Nieoficjalnie: Rada Radia Szczecin domagała się odwołania Tomasza Duklanowskiego

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, przyjęte w czwartek stanowisko było jednym z trzech zaproponowanych podczas posiedzenia. Jak pisze portal, w pierwszym rada domagała się odwołania redaktora naczelnego stacji, co nie znalazło jednak poparcia większości.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu członek Rady Programowej Radia Szczecin, Shivan Fate, przekonywał w rozmowie z Onetem, że widzi potrzebę jak najszybszego odwołania Tomasza Duklanowskiego z funkcji redaktora naczelnego radia Tomasza Duklanowskiego.

Dziennikarstwo to jest misja, a nie narzędzie walki politycznej. A to, co on zrobił - pomagając -zidentyfikować ofiarę pedofila  to było zwykłe łajdactwo

- mówił wówczas Fate. 

Drugie stanowisko także nie zostało przyjęte przez radę. Przeszło dopiero trzecie, które było najbardziej wyważone w swoim przekazie. Ale w nim również Rada Programowa wzywa prezesa rozgłośni do "podjęcia stosownych kroków, które przywrócą spokój i umożliwią redaktorom codzienną, normalną pracę".

Wyładunek sprzętu z amerykańskiego samolotu transportowego C-17 na lotnisku w RzeszowieKamery przy polskich torach to kopalnia wiedzy dla Rosji

W uchwale Rady Programowej czytamy również, że z "niepokojem obserwuje ona wzmożony ruch kadrowy, a także niezadowolenie wśród załogi, które może spowodować paraliż szczecińskiej radiofonii". 

Dziennikarze i reklamodawcy odchodzą z Radia Szczecin

Na początku tego tygodnia Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz potwierdzili, że złożyli wypowiedzenia.

- Mamy nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, mamy nadzieję, że winni tej sytuacji poniosą karę - przekazują dziennikarze w mediach społecznościowych.

Dziennikarze i reklamodawcy opuszczają Radio Szczecin. Dziennikarze i reklamodawcy opuszczają Radio Szczecin. "Tragedia"

Współpracę z Radiem Szczecin zakończył także Krzysztof Spór. "Od kilku dni patrzę z osłupieniem na to, co się dzieje, jak ludzkie nieszczęście zamieniło się w polityczny oręż. Nie mam wątpliwości, czemu służyło wyciągnięcie tej sprawy na światło dzienne po tak wielu miesiącach. Przekroczono granicę, za którą wydarzyła się niewyobrażalna tragedia, ale zamiast refleksji kierownictwa Radia Szczecin i zdecydowanych działań, w myśl partyjnych interesów osoby decyzyjne unikają wzięcia odpowiedzialności, uciekają w polityczną retorykę i grają na czas, na przeczekanie. Nie chcę czekać z nimi" - napisał na Facebooku.

Bezterminowo współpracę z Radiem Szczecin zakończyła spółka Helios, a także sieć marketów budowlanych Castorama oraz firma deweloperska Ronson Development - podają wirtualnemedia.pl.

Publiczną deklarację, że nie będzie rozmawiać z Radiem Szczecin, złożył m.in. znany reżyser teatralny Jakub Skrzywanek, laureat tegorocznego Paszportu "Polityki", dyrektor Teatru Współczesnego w Szczecinie, który zasłynął między innymi wyreżyserowaniem spektaklu "Spartakus. Miłość w czasach zarazy" o samobójstwach wśród młodzieży.

Śmierć syna posłanki PO Magdaleny Filiks

Przypomnijmy, że w publikacji Tomasza Duklanowskiego z 29 grudnia 2022 roku ujawniono - jak wskazuje część mediów - dane, które pozwoliły zidentyfikować ofiary pedofila.

W piątek 3 marca b.r Magdalena Filiks, posłanka PO, przekazała informację o śmierci jej syna, Mikołaja. Chłopak 8 marca skończyłby 16 lat. W sprawie śmierci syna posłanki Magdaleny Filiks działania podjęła Prokuratura Rejonowa Szczecin - Zachód. Chodzi o czyn z art. 151 k.k. czyli "doprowadzenie do samobójstwa".

Więcej o: