Wzrosło poparcie Zjednoczonej Prawicy, Koalicja Obywatelska znowu na drugim miejscu [SONDAŻ]

"Fakty" TVN opublikowały nowy sondaż pracowni Kantar. Wynika z niego, że poparcie Zjednoczonej Prawicy wzrosło o 3 pkt. proc. miesiąc do miesiąca. Druga jest Koalicja Obywatelska, na którą głos chce oddać 26 proc. badanych.
Zobacz wideo Odważna decyzja rządu! Duda: Wysyłamy myśliwce MiG-29 do Ukrainy!

Poparcie koalicji rządzącej w przeprowadzonym w dniach 14-16 marca badaniu wyniosło 31 proc. Oznacza to wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu do sondażu, który pracownia Kantar przeprowadziła w lutym. Wówczas na pierwszym miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska.

Nowy sondaż. KO traci 3 pkt. proc. Lewica ledwo ponad progiem

W najnowszym badaniu wynik KO wyniósł 26 proc. KO zaliczyła w porównaniu do poprzedniego badania spadek o 3 pkt. proc. 9 proc. poparcia uzyskałaby Konfederacja (wzrost o 1 pkt proc.). Taki sam wynik zanotowała Polska 2050 (spadek o 2 pkt. proc.)

Lewica do Sejmu weszłaby z wynikiem 6 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Pod progiem wyborczym znalazły się: Koalicja Polska-PSL (2 proc., spadek o 2 pkt. proc), Kukiz'15 (2 proc., poparcie bez zmian), Porozumienie i AgroUnia (1 proc., spadek o 1 pkt proc.). Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło  13 proc. respondentów.

Sondaż został zrealizowany w dniach 14-15 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Więcej o: