PiS zaprasza działaczy na spotkanie posłów PO. Będą banery z pytaniami do Tuska. "Dziękujemy za reklamę"

PiS wysyła zaproszenia do swoich działaczy w Sosnowcu w sprawie spotkania posłów PO - informuje "Gazeta Wyborcza". Celem działań ma być "wyrażenie sprzeciwu wobec szkalowania rządu". Posłowie PO odpowiedzieli już Ewie Malik, której biuro poselskie przesłało apel do działaczy PiS.

Działacze PiS z Sosnowca mieli otrzymać wiadomość z biura poselskiego Ewy Malik, nawołującą do "wyrażenia sprzeciwu wobec szkalowania rządu Prawa i Sprawiedliwości" - jak informuje "Gazeta Wyborcza". Ponadto dla zainteresowanych przygotowano banery.

Zobacz wideo Zdrojewski: PiS próbuje pośmiertnie wręczyć Janowi Pawłowi II legitymację partyjną

PiS rozsyła zaproszenia na spotkanie posłów PO

"Szanowni Państwo. W piątek 17 marca o godz. 12.00 w Miejskim Klubie Maczki, Sosnowiec, ul. Krakowska 26 odbędzie się spotkanie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej (m.in. Dariusz Joński) z mieszkańcami. Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu, aby w dyskusji wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec szkalowaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Z naszego Biura Poselskiego można pobrać banery z pytaniami do Donalda Tuska. Pozdrawiam Biuro Poselskie Ewy Malik" - brzmi treść wiadomości. (red. pisownia oryginalna).

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Wybito szybę w biurze poselskim Mariusza BłaszczakaBiuro Błaszczaka obrzucone kamieniami. Bochenek wini opozycję

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" podjęli próbę uzyskania dostępu do baneru. W tym celu zadzwonili do biura posłanki. Kobieta po drugiej stronie słuchawki oznajmiła im, że banery są zarezerwowane w limitowanej ilości dla działaczy PiS. Ponadto oznajmiła, że aby je otrzymać, lub poznać ich treść, należy się wylegitymować.

Posłowie PO odpowiadają Ewie Malik

Ewa Malik odniosła się do doniesień. Posłanka twierdzi, że nic nie wie o rozsyłanych z jej biura poselskiego zaproszeniach, ale dodaje, że jej radni interesują się spotkaniem, ponieważ "mają do tego prawo".

Posłowie zdecydowali się odpowiedzieć Ewie Malik w sprawie spotkania w Sosnowcu. Dariusz Joński opublikował wpis na Twitterze, w którym zaznacza, że liczy na obecność posłanki PiS. "Dziękując PiS za reklamę jutrzejszego spotkania z posłami KO w Sosnowcu liczymy na Pani poseł niezawodną obecność" - napisał poseł.

Jacek Dudek, radny PiS w Sosnowcu oznajmił, że rozważa pojawienie się na spotkaniu razem z posłem Mateuszem Bochenkiem z PO. Zaznacza jednak, że zamierza zabrać głos osobiście, bez pomocy banera. Z kolei Bochenek zaznacza, że on, jak i posłowie z jego ugrupowania, nie boją się rozmowy z osobami o innych poglądach politycznych. Poseł zaznaczył, że każdy jest mile widziany na spotkaniu.

Piotr Borys z POBędzie pozew przeciwko TVP Info? "Przyczyniliście się do śmierci dziecka"

Więcej o: