Poseł PiS tańczył w blond peruce. Teraz się tłumaczy: Nie powinno bawić się w piątki

Z okazji Dnia Kobiet poseł PiS Kazimierz Smoliński przywdział blond perukę i zatańczył. Użytkownicy mediów społecznościowych wytknęli mu, że nie powinien imprezować w czasie Wielkiego Postu. "To nie była zabawa, tylko fotobudka" - podkreślił. "W Katechizmie Kościoła Katolickiego (...) jest zapis, że trzeba powstrzymywać się od zabaw w tym czasie, a interpretacja jest taka, że nie powinno bawić się w piątki" - stwierdził poseł PiS.
Zobacz wideo Scheuring-Wielgus otwarcie: Pomagam kobietom w aborcji

W sieci pojawiło się krótkie nagranie, na którym widać troje tańczących ludzi: dwie kobiety (w tym jedna z diabelskimi rogami) oraz mężczyznę w blond peruce. W tle słychać piosenkę utwór Malika Montany i Żabsona zatytułowaną "Do tańca". "Poznajecie pana w peruce? Katolik, obrońca wartości, ostatnio ze zdjęciem Jana Pawła II. Kazimierz Smoliński podczas wielkopostnej imprezy z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanej w ostatnią sobotę,11.03" - napisała w mediach społecznościowych Monika Zakrzewska z Projektu Jesień.

"Nie, nie nam nic przeciwko tańcom i dobrej zabawie. Brzydzę się kłamstwem" - dodała, załączając do wpisu nagranie z posłem Prawa i Sprawiedliwości:

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Sąd Apelacyjny w Warszawie / zdjęcie ilustracyjne Skazała aborcyjną aktywistkę i tego samego dnia awansowała

Smoliński odpowiada na zarzuty: To nie była zabawa, tylko fotobudka

Użytkownicy Twittera niemal od razu zwrócili uwagę na fakt, iż w trwającym Wielkim Poście katolicy powinni powstrzymywać się od imprez. Do sprawy i zarzutów kierowanych pod jego adresem odniósł się też sam Kazimierz Smoliński. "To była fotobudka. Kobiety podczas Dnia Kobiet poprosiły mnie o wspólne zdjęcie z akcesoriami, mnie przypadła peruka. W takiej fotobudce stoi się, a wokół krąży kamera" - napisał poseł PiS w wyjaśnieniach przesłanych redakcji Polsat News.

"W Katechizmie Kościoła Katolickiego, gdzie jest pięć przykazań kościelnych, jest zapis, że trzeba powstrzymywać się od zabaw w tym czasie, a interpretacja jest taka, że nie powinno bawić się w piątki. To nie była zabawa, tylko fotobudka" - zaznaczył polityk.

Poseł PiS gorliwie broni Jana Pawła II

Media zwracają uwagę, iż Kazimierz Smoliński jest jednym z posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy gorliwie bronią Jana Pawła II po reportażu TVN24 zatytułowanego "Franciszkańska 3". "Opozycja wraz z jej mediami swój atak na świętego Jana Pawła II opiera na materiałach, które nawet dla SBcji miały wartość śmieciową. Plucie na papieża Polaka służy temu środowisku do dalszego pogłębiania podziałów w społeczeństwie. Liczą przez to na uzysk polityczny" - napisał trzy dni temu.

Był również jednym z polityków, którzy podczas debaty ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II trzymał portret papieża. Polsat News podkreśla, że do góry nogami.

Zaginiony Boeing 777 linii Malaysia Airlines. Zdjęcie wykonane w Paryżu trzy lata przed lotem MH370 Rosjanie ukryli na Bajkonurze? Zestrzelili Amerykanie? Tajemnica MH370 pozostaje tajemnicą, a nowy serial Netfliksa nie pomaga

Więcej o: